Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2018.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – Bl. Dj. Marija Kraljica Krunice

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Hugo

Utorak:              Sv. Dionizije

Sijeda:               Sv. Danijel

Četvrtak:            Sv. Ivan XXIII, papa

Petak:                Sv. Maksimilijan

Subota:              Sv. Eduard

Nedjelja:            28. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan radnim danom Sv. Misa je svaku večer u 18,30, jedino je u ponedjeljak i četvrtak u jutro u 8,00. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito: ponedjeljak ne radi; Utorak, srijeda, četvrtak i petak radi od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; U subotu od 8,30 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli uzdržavanje župe.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Priprava za Sv. Krizmu je svake nedjelje nakon večernje Sv. Mise. Pravi razred srednje škole ima pripravu u dvorani a drugi razred ovdje u crkve. Svi pripravnici dužni su doći na Sv. Misu i nakon Sv. Mise ostati na pouci.

 

 1. Župna kateheza: Idući tjedan župnu katehezu – vjeronauk imaju: 2. raz. – utorak u 15,00; 3. raz. srijeda u 10,00; 4. raz. četvrtak u 16,00; 6. raz. srijeda u 15,00: 8. raz. utorak u 16,00.

 

 1. Inicijativa „40 dana za život“: Od 26. rujna do 4. studenog traje inicijativa „40 dana za život“. U ovu molitvenu inicijativu uključeno je 29 gradova u Hrvatskoj. Pridružimo se ovoj molitvi i obrani života. Za našu župu inicijativu vodi gospođa Vera Vidović i za sve informacije možete se obrati njoj.

 

 1. Hodočašće iu Đakovo: Hodočašće u Đakovo povodom obilježavanja 10 godina od uspostave Đakovačko-osječke Nadbiskupije i Slavonske metropolije je u četvrtak 11. listopada. Sv. Misu će predvoditi papin izaslanik iz Rima nadbiskup Paul Richard Gallagher, tajnik za odnose s državama iz Državnoga tajništva Svete Stolice. Nadbiskup poziva sve vjernike nadbiskupije da taj dan dođu u Đakovo na Sv. Misu u 17,30. Napose su pozvani vjeroučitelji i članovi župnih pastoralnih i župnih ekonomski vijeća. Polazak je u 15,15 ispred naše crkve. Cijena karte je 30 kn. Prijava je u svim župnim uredima. Zato je taj dan kod nas u župi Sv. Misa u jutro u 8,00. U 7,30 je Krunica i listopadska pobožnost a zatim je Sv. Misa.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 4. razreda pa na više da se uključite u ministrantsku službu. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Služiti kod oltara je isto što i služiti samom Isusu, jer on dolazi na oltar pod prilikama kruha i vina. Biti ministrant znači biti poslužitelj samog Gospodina.

 

 1. Akcija „ sto kubika tolih iskrica“: Caritas slavonskobrodskog dekanata i ove godine pokreće akciju „ STO KUBIKA TOLIH ISKRICA“ kojom pomaže kupnju drva za ogrjev našim najpotrebnijim sugrađanima. Akcija traje cijeli ovaj mjesec do Svih Svetih. Uz sredstva koja se prikupe po župama ide i milostinja koja će se prikupiti na svetkovinu Svih Svetih na groblju. Budimo osjetljivi za one koji imaju manje od nas i potrebni su naše pomoći.

 

 1. Hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći: Sutra je „8. u mjesecu“ – hodočasnički dan u svetištu Gospe Brze Pomoći. Sv. Mise su u 6,30; 8,30; 10,30; 12,00 i poslije podne je samo jedna Sv. Misa u 17,00 koji predvodi uzoriti kardinal Vinko Puljić. Zato je kod nas u župi Sv. Misa u jutro u 8,00. U 7,30 je Krunica i listopadska pobožnost a zatim je Sv. Misa.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 10. ponedjeljak          8,00 + Alojzije Rubil i obitelj Bencun

 

 1. 10. utorak                18,30  + Ilija Duvnjak

 

 1. 10.  srijeda               18,30 + Anđa i Mato Ević

 

 1. 10.  četvrtak               8,00 + Ivan i Ana Rašić

 

 1. 10.  petak                 18,30 + Petar, Anica i Marko Tomić

 

 1. 10.  subota               18,30 + Marijan Mijić

 

 1. 10.  nedjelja               8,00    Za sve župljane

                                       10,30 + Martin i Mara Kozina

                                       18,30 + Jakov Lovrić