Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0
 1. ožujka 2017.

ŽUPNI OGLASI

 1. KORIZMENA NEDJELJA – Sredoposna
 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Rupert

Utorak:        Sv. Priska

Srijeda:         Sv. Bertold

Četvrtak:      Sv. Kvirin Rimskai

Petak:           Sv. Benjamin

Subota:        Sv. Venancije

Nedjelja:      5 . KORIZMENA NEDJELJA – Gluha

 1. Raspored Svetih Misa: Radnim danom Sv. Misa je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30 i večernja u 18,30.
 1. Župni ured: Župni ured radi redovito u ponedjeljak 17,00 do 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak od 8,30 do 10,30 i poslije podne od 16,00 do 18,00; subota od 8,30 do 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi
 1. Lukno: Hvala svima koji su ovaj tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim i ostale da podmire svoje obveze prema župi, barem do Uskrsa.
 1. Župna kateheza: Župna kateheza – vjeronauk je redovito. Idući tjedan na redu su 2. raz. ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 10,00; 4. raz. utorak u 16,00; 6. raz srijeda u 15,00; 8. raz. ponedjeljak u 15,00. Druga godina srednje ima susret u nedjelju nakon večernje Sv. Mise. Roditelji, molim vas šaljite djecu redovito na vjeronauk, posebno prvopričesnike i krizmanike.
 1. Biblijsko bdijenje: „Biblijsko bdijenje“, to znači čitanje biblije od početka do kraja, započinjemo danas 26. ožujka nakon večernje Sv. Mise i čitat ćemo dok ne završimo. Prema planu, to bi bilo u petak 31. ožujka poslijepodnevnim satima. Svatko čita po pola sata a onda nastavlja drugi. Oni koji ne čitaju mogu doći slušati Božju Riječ. Uključite se svi od djece do starijih. To neka bude Vaša korizmena pokora i duhovna obnova. Umjesto kojekakvih odricanja, odrecimo se malo svoga slobodnog vremena i malo sna i posvetimo čitanju Božje riječi.
 1. Ispovijed bolesnika: Ispovijed bolesnika i starijih ovdje u crkvi biti će u petak 31. ožujka. Tko nema vlastiti prijevoz neka se javi u župni ured i mi ćemo ga prevesti. Ispovijed po kućama biti će 3. i 4. travnja. Za ispovijed po kućama obavezno je prijaviti bolesnika da znam kome ću doći.
 1. Košarica dobrote: Do Velike srijede i ove godine prikupljat ćemo namirnice za potrebne u našoj župi. Ovdje ispred oltara biti će košara u koju ćete moći staviti svoje darove. Također ćemo svakog petka kod Križnog puta skupljati milostinju koju ćemo namijeniti za siromašne u našoj župi.
 1. Uskrsna Sv. Ispovijed: Uskrsna Sv. Ispovijed za sve biti će u drugi četvrtak 6. travnja prije podne od 9,30 do 11,30 i poslije podne od 16,00 do 18,30.
 1. Križni put: Kroz cijelu Korizmu svake srijede i petka prije Sv. Mise u 18,00 je Križni put. Srijedom molite mladi i djeca a petkom moli župnik sa svečanom asistencijom. Odvojite si vrijeme i nastojte sudjelovati u ovoj lijepoj pobožnosti Muke Isusove.
 1. Trinaest utoraka Sv. Antunu: Do blagdana Sv. Antuna Padovanskog, svakog utorka prije večernje Sv. Mise obavljamo pobožnost „13 utoraka u čast Sv. Antunu“. Uključite se u ovu pobožnost i molite moćni zagovor Sv. Antuna.
 1. Hodočašće Sv. Riti: Najavljujem hodočašće S. Riti u Cascia-u. Uz put pohodit ćemo i svetište milosrdne Ljubavi u Collavalenzi, rodni grad Sv. Benedikta i Sv. Skolastike Norciu, svetišta Sv. Klare i Sv. Franje u Assizu, grad Spoleto, i La Vernu mjesto gdje je Sv. Franjo primio rane. Hodočašće je u vrijeme državnih praznika u lipnju od 21. navečer do 25.lipnja. Cijena hodočašća je 1800 kn. Može se platiti u tri rate. Prva rata od 600 kn je kod upisa a druge dvije do polaska. Rok prijave je do 1. svibnja. Tko misli ići neka se prijavi što prije jer hodočašće je za cijeli dekanat i brzo se popunjava.
 1. „24 sata za Gospodina“: Korizmeno dekanatsko klanjanje „24 sata za Gospodina“ je u Maloj crkvi od petka na večer u 19,00 do subote na večer do 19,00. sati. Naša župa je na redu u subotu 1. travnja od 10,00 – 11,00 sati. Uključimo se svi koji možemo i dođimo zajedno moliti pred Gospodinom u Presvetom Sakramentu.
 1. Duhovna obnova za mlade: Drugi tjedan u srijedu 5. i u četvrtak 6. travnja biti će duhovna obnova za mlade. Pozvani su stariji srednjoškolci, studenti i ostali mladi. Duhovna obnova će biti u prostorijama župe Gospe Brze Pomoći s početkom u 19,30. Duhovnu obnovu vode studentski kapelani iz Zagreba don Damir Stojić i don Mihovil Kurkut.
 1. Nakane Sv. Misa:
 1.   3.  ponedjeljak          18,30 + Katica Musa
 1.   3.  utorak                   18,30 + Petar i Anica Kutlić
 1.   3.  srijeda                   18,30 + Juraj i Marija Furjanić
 1.   3.  četvrtak                18,30 + Ivan, Mijat i Luka Kljajić i obitelj
 1.   3.  petak                     18,30 + Jakov, Anica, Ante i Anđa Buzar
 1.   4.  subota                   16,30 + Marija Božić

                                                 18,30 + Stijepo Gašić

 1.   4.  nedjelja                  8,00    Za župljane

                                                10,30 + ŠimicA Pušeljić

                                                18,30 + Marko Ešegović