Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0
 1. veljače 2017.

ŽUPNI OGLASI

 1. NEDJELJA KROZ GODINU
 1. Sveci idućeg tjedna su:

 Ponedjeljak: Sv. Gabrijel od Žalosne Gospe

Utorak:        Sv. Roman

Srijeda:         Čista srijeda – Pepelnica

Četvrtak:      Sv. Janja Praška

Petak:           Sv. Kunigunda

 Subota:        Sv. Kazimir

Nedjelja:      1. KORIZMENA NEDJELJA – Čista

 1. Raspored Svetih Misa: Radnim danom Sv. Misa je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30 i večernja u 18,30.
 1. Župni ured: Župni ured radi redovito u ponedjeljak 17,00 do 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak od 8,30 do 10,30 i poslije podne od 16,00 do 18,00; subota od 8,30 do 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi
 1. Lukno: Hvala svima koji su ovaj tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim i ostale da podmire svoje obveze prema župi, barem do Uskrsa.
 1. Susret hrvatske katoličke mladeži: Pozivam mlade iz naše župe na „Susret hrvatske katoličke mladeži“ u Vukovar 30. 4. Tko želi ići neka se prijavi u župni ured. Cijena karte je 50 kn. Krizmanici bi svi trebali ići na ovo hodočašće.
 1. Župna kateheza: Župna kateheza – vjeronauk je redovito. Idući tjedan na redu su 2. raz. ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 10,00; 6. raz. srijeda u 15,00; 8. raz. ponedjeljak u 15,00. Prva godina priprave za krizmu ima susret u subotu u 15,00 obje grupe. Druga godina ima susret u nedjelju nakon večernje Sv. Mise. Roditelji, molim vas šaljite djecu redovito na vjeronauk, posebno prvopričesnike i krizmanike.
 1. Inicijativa „40 dana za život“: I ove Korizme Inicijativa „40 dana za život“ pokreće molitvenu akciju pred gradskom bolnicom za očuvanje života. Moli se od 1. 3. do 9. 4. Naša župa moli svaki ponedjeljak od 6,30 do 18,30. Uključite se koji god možete i barem koji sat provedite moleći pred bolnicom. Svi koji se želite uključiti javite se gospođi Veri Vidović i ona će vam dati raspored.
 1. Biblijsko bdijenje: Pokušat ćemo organizirati „Biblijsko bdijenje“, to znači čitanje biblije od početka do kraja. Čita se bez prestanka dan i noć. Čitanje otprilike traje od nedjelje na večer od petka poslije podne. Započeli bismo s čitanjem na 4. Korizmenu nedjelju tj. 26. ožujka nakon večernje Sv. Mise i završili bismo u petak 31. ožujka u poslijepodnevnim satima. Svatko čita po pola sata a onda nastavlja drugi. Ako skupimo dovoljan broj čitača započet ćemo s bdijenjem. Potrebno je 226 čitača. Ako netko uzme više puta onda treba manje. Oni koji ne čitaju mogu doći slušati Božju Riječ. Postavit ću u donjem dijelu crkve ploču sa točnom satnicom pa ćete se moći upisati kada želite čitati. Uključite se svi od djece do starijih. To neka bude Vaša korizmena pokora i duhovna obnova. Umjesto kojekakvih odricanja, odrecimo se malo svoga slobodnog vremena i malo sna i posvetimo čitanju Božje riječi.
 1. Pepelnica: U srijedu je Čista srijeda – Pepelnica. Počinje Korizma pokorničko vrijeme crkvene godine. Taj dan je strogi post i nemrs. To znači da se ne jede ni meso ni masno i može se samo jednom najesti do sita. Korizmu ćemo započeti postom i obredom pepeljenja. Posut ćemo svoje glave pepelom u znak obraćenja i pokore. Sv. Mise su prije podne u 9,00 i večernja u 18,30.
 1. Križni put: Kroz cijelu Korizmu svake srijede i petka biti će prije Sv. Mise u 18,00 Križni put. Srijedom će moliti mladi i djeca a petkom moli župnik sa svečanom asitencijom. Odvojite si vrijeme i nastojte sudjelovati u ovoj lijepoj pobožnosti Muke Isusove.
 1. Nakane Sv. Misa:
 1. 2.  ponedjeljak          18,30 + ŠimA Begić
 1. 2.  utorak                  18,30 + Ana Zeba i obitelj
 1. 3.  srijeda                   9,00 + Slavica Ešegović

                                              18,30 + Pejo, Marija i Ilija Stojanac

        2. 3. četvrtak              18,30 + Tomo Antunović

        3. 3.  petak                  18,30     Za duše u Čistilištu

       4. 3.  subota                 18,30 + iz obitelji Miličević i Begić

       5. 3.  nedjelja                 8,00  Za župljane

                                               10,30 + Ilija i Ržica Petrić

                                               18,30 + Stipe, Anđa i Anica Pavlović