Župni oglasi

objavljeno u: Informacije | 0
 1. svibnja 2016.

ŽUPNI OGLASI

 

DUHOVI

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

          Ponedjeljak: Marija Majka Crkve; Drugi dan Duhova

Utorak:        Sv. Paskal

Srijeda:        Sv. Venancije

Četvrtak:      Sv. Celestin

Petak:           Sv. Bernardin Sijenski

Subota:        Sv. Kristofor

Nedjelja:      PRESVETO TROJSTVO – Sv. Rita

 

 1. Raspored Svetih Misa: Radnim danom Sv. Misa je svaki dan navečer u 18,30, osim u subotu kada je u 7,30 U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30 i večernja u 18,30.
 1. Župni ured: Župni ured radi redovito. Ponedjeljkom od 17,00 do 18,00, utorak, srijeda, četvrtak i petak od 8,30 do 10,30 i poslije podne od 16,00 do 18,00., subotom od 8,30 do 10,00. Nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
 1. Lukno: Hvala svima koji su ovaj tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Potičem i one koji to nisu učinili da svakako učine.
 1. Čišćenje crkve: Hvala 6. grupi, idući tjedan na redu je 7. grupa.
 1. Župna kateheza: Ovaj tjedan župna kateheza je prema redovitom rasporedu. 1. raz. utorak u 16,00; 3. raz. utorak u 15,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 15,00; 1. srednje u srijedu u 20,00; 2. srednje nama.
 1. Svibanjska pobožnost: Cijeli mjesec svibanj posvećen je Majci Božjoj. Svaku večer je Svibanjska pobožnost. U 18,00 sati je Krunica i Litanije Majci Božjoj s pripadajućim molitvama. Nađite si malo vremena i barem koji dan dođite na ovu pobožnost, jer sigurno svatko od nas ima zašto moliti Marijin zagovor.
 1. Trinaest utoraka Sv. Antunu: U utorak je pobožnost „Trinaest utoraka Sv. Antunu Padovanskom“. Kroz trinaest utoraka do blagdana Sv. Antuna molit ćemo prije večernje Sv. Mise ovu pobožnost. Pozivam sve vas štovatelje Sv. Antuna da se uključite u ovu pobožnost.
 1. Dekanatski susret brčnih parova: U petak 20. svibnja u župi Uznesenja Marijina u Brodskom Vinogorju održat će se susret bračnih parova našeg dekanata. Početak je u 19,30. Potičem bračne parove, nađite malo vremena i za sebe te otiđite na ovaj susret. Koji planirate ići javite se u župni ured da vas mogu prijaviti organizatorima.
 1. Proljetne Kvatre: Ovaj tjedan u srijedu, petak i subotu su ljetne Kvatre. Posvećene su molitvi za posvećenje ljudskog rada i za urod zemlje. Te dane preporuča se moliti na ovu nakanu i držati nemrs.

   11.  Dan Sv. Ivana Pavla II: U nedjelju je 22. u mjesecu, u našoj župi obilježavamo dan Sv. Ivana                  Pavla II. Sv. Kako je nedjelja, Sv. Mise su po redovitom rasporedu. Nakon večernje Sv. Mise je                klanjanje, i pobožnost Sv. Ivanu Pavlu II.

   12. Probe zbora: Dječji zbor ima probu pjevanja subotom u 14,00, a odrasli srijedom nakon večernje             Sv. Mise, mladi petkom u 20,30.

 1. Hodočašće u Sarajevo: Dekan organizira hodočašće u Sarajevo na grob Sluge Božjeg Josipa Stadlera, prvog sarajevskog nadbiskupa koji je rođen ovdje u Brodu. Polazak je 25. lipnja rano u jutro, a povratak je isti dan u večernjim satima. Cijena puta je 110 kn. Prijavit se može u župnom uredu do 19. lipnja.
 1. Hodočašće u Poljsku: Ponovno pozivam i na hodočašće u Poljsku „Putovima Sv. Ivana Pavla II“ od 11. do 17. rujna. Cijena punog pansiona i puta je 2100. Moguće je platiti u više rata. Prijava je do 1. kolovoza. Kod prijave uplaćuje se I rata od 500 kn. Tko planira ići neka se prijavi što prije.
 1. Vraćanje haljinica: Pozivam prvopričesnike da u utorak kad dolaze na vjeronauk u 15,00 vrate i haljinice koje su posudili za Prvu Pričest. Djevojčice koje planiraju obući se za Tijelovsku procesiju, mogu zadržati haljinice i vratiti nakon Tijelova. U utorak će doći i fotograf i donijeti fotografije od Prve Pričesti. Dođite i uzmite ih.
 1. Darovatelji za crkvu: Martić Kata, Cvitković Marinko, Perković Branko, Perković Jakica, Krajinović Jure,Kljajić Anto, Pekez Anto, Pranjć Tadija, Puclin Ana.
 1. Nakane Sv. Misa:
 1. 5.  ponedjeljak      18,30 + Jure Dankić
 1. 5.  utorak              18,30 + Marijan i IvkA Katinić
 1. 5.  srijeda              18,30   Na naknu Schőnstatske obitelji
 1. 5.  četvrtak            18,30 + Marija Zirdum
 1. 5.  petak                18,30   Za duše u Čistilištu
 1. 5.  subota                7,30 + iz obitelji Katinić
 1. 5.  nedjelja              8,00    Za župljane

10,30 + Branko Bilogrević

18,30 + Ivan, Mato i Anđa Rašić