ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

12. siječnja 1025.

KRŠTENJE ISUSOSOVO

1. Sveci idućeg tjedna su:

     Ponedjelja:  Sv. Hilarje

     Utorak:        Sv. Feliks – Srećko  

     Srijeda:        Sv. Anastazija i Sv. Pavao prvi Pustinjak

     Četvrtak:     Sv. Marcel

     Petak:          Sv. Antun pustinjak

     Subota:        Sv. Margareta Ugarska                                                                       

     Nedjelja:     2. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Mario

2. Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa je u ponedjeljak jutro u 7,30, a ostale dane na večer u 18,30.U nedjeljuSv. Mise su po redovitom rasporedu, jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

3. Blagoslov obitelji: Radoviti blagoslov obitelji nastavljam prem rasporedu još sutra u ulici Grge Novaka. U 11,00 imam sprovod pa ćete malo pričekati dok se ne vratim. Molim Vas budite strpljivi i pričekajte. Samo otvorite ulična vrata da zman čekate li ili ne.

4. Lukno: Zahvaljujem svima Vama koji ste uredno platili „lukno” i koji vodite brigu i o materijalnim potrebama naše župe. Koji još nisu izvršili svoje obveze do kraja godine mogu to učiniti kod blagoslova kuća. Nakon blagoslova trebate posebno napomenuti svećeniku da želite platiti lukno. Zato pripremite obiteljsku knjižicu da svećenik može upisati. Do sada je svoje obaveze izmirilo 670 obitelji, što je 67 % župljana.

5. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan zbog blsgoslova kuća ima ovaj raspord radnog vremena: župni ured u ponedjeljak ne radi. Ostale dane radi od 9,00 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00, u subotu od 9,00 do 10,00. Subotom popodne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

6. Post za župu: Na inicijativu više župljana pokrećemo mjesečni post za našu župu, posebno za obraćenje. Posti se o kruhu i vodi. Tko ne može tako strogo postiti, može uzeti takozvani „Davidov post“ od 5 u jutro do 5 popodne. Uglavnom uzmeš si jedan dan u mjesecu koji ćeš postiti na nakanu za obraćenje naše župe. Isus kaže „ovaj naraštaj popravlja se samo postom i molitvom“. Uključimo se u ovu veliku akciju.

7. U utorak od 14,00 sati spremat ćemo crkvu i skinuti bor jer  je prošlo Božićno vrijeme. Jaslice ćemo ostaviti do Svijećnice. Molim za pomoć, samo da ne bude kao i za kićenje kada je došao samo jedan dečko. Molim vas odvojite koji sat vremena i dođite pomoći da se uredi crkva.

8. Jubilarna godina: Ova 2025. godina je Jubilarna godina. Papa Franjo proglasio je ovu godinu godinom nade. Hrvatska biskupska konferencija organizira nacionalno hodočašće u Rim od 5. do 12. listopada. Može se prijaviti u svakom župnom uredu. Kod prijave uplaćuje se akontacija od 100 eura. Još se ne zna konačna cijena, ali kretat će se negdje oko 650 eura. Još ćete dobiti potpunu informaciju kada nam jave organizatori iz nadbiskupije. Uglavnom možete se prijaviti u župnom uredu, kada radi župni ured.

9. Darovi za crkvu: Slijedeće nedjelja je treća u mjesecu i nakon svake Sv. Mise je prikupljanje dobrovoljnih darova za crkvu. Hvala za svaki i najmanji dar.

  1. Ako netko nije bio kod kuće kada je bina na redu njegova ulica za blagoslov obitelji, može se prijaviti u župnom uredu od utorka do petaka od 9,00 – 10,00 i popodne od 16,00 – 18.00. Naknadni blagoslov biti će u subotu 18. 1. 2025. iza 9,00 sati. 

Ponedjeljak      13. 1.   7,30 + Tonka i Ivan Bašić

Utorak             14. 1. 18,30 + Ivan Lovreković

                                             + Branko Lipovac

Srijeda             15. 1. 18,30 + Mato Svrakačić

Četvrtak           16. 1, 18,30 + Pavica i Juro Barukčić

Petak              17. 1. 18,30 + Ivka i Marko Mihalj

Subota             18. 1. 18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji

Nedjelja           19. 1. 8,00    Za sve župljane

                              10,30 + vlč. Ivan Šešo                                                                                      

18,30 + Zvonimir Pranjić

Leave a Reply