ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0
4. 2. 2024.

5. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Veronika

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Agata

Utorak:         Sv. Pavao Miki i drugovi mučenici

Srijeda:         Sv. Rikard

Četvrtak:       Sv. Jeronim Emilijani

Petak:            Sv. Skolastika

Subota:          Bl. Alojzije Stepinac

Nedjelja         6. NEDJELJA KROZ GODINU – Gospa Lurdska

  • : Radnim danom Sv. Misa je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
  • Župni ured radi redovito. U ponedjeljak od 16,00 – 18,00 i ostale dane od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. Subotom od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
  • : Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Do sada lukno je za prošlu godinu podmirilo 642 obitelji, znači prošli tjedan 2 obitelji. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
  • : Župni vjeronauk nastavit ćemo ponovno kada malo zatopli.  Krizmanici su i dalje obavezni nedjeljom doći na večernju Sv. Misu i upisati se prije Mise. Ako dođu na neku drugu Sv. Misu neka se obavezo prijave da zapišemo tko je bio. Vas roditelje i starije pozivam i molim da djecu redovito šaljete nedjeljom na Sv. Misu. Premda nema vjeronauka, Sv. Misa je obavezna posebno za prvopričesnike i krizmanike.
  • : U srijedu nastavljamo pobožnost u čast Sv. Josipu, „Devet srijeda Sv. Josipu“. Ovo je 4. srijeda. Do blagdana Sv. Josipa svake srijede prije Sv. Mise biti će ova pobožnost. Molit ćemo krunicu Sv. Josipa i molitve koje idu uz nju. Pridružimo se ovoj pobožnosti i dođimo svake srijede moliti zagovor moćnog zaštitnika Crkve Sv. Josipa, a posebno zaštitnika Hrvatskog naroda.
  • : U četvrtak, petak i subotu biti će „Trodnevnica Gospi Lurdskoj“. U 18,00 stai je Krunica, zatim pjevane litanije sa pripadajućim molitvama Gospi Lurdskoj. Odvojimo ovo vrijeme i dođimo moliti zagovor naše nebeske majke Marije Gospe Lurdske.
  • : U nedjelu je Gospa Lurdska. U Franjevačkom samostanu je devetica Gospi Lurdskoj u nedjelju Sv. Misa je u 17,00 sati. U našoj župnioj crkvi pobožnost Gospi Lurdskoj obavit ćemo prije  večernje Sv. Mise.
  • : Podjsećam sve krizmanike da je u pripravu za Sv. Krizmu uključena i duhovna obnova u Taboru u Samoboru. Polazak je u subotu 10. veljače u jutro u 6,00 sati ispred crkve. Na duhovnu obnovu dužni su ići svi koji se žele krizmati ove godine. Isprika može biti jedino bolest. Krizmanika ima 27 pa u autobusu još ima 20 mjesta. Ako netko želi ići od prošlogodišnjih krizmanika ili iz 1. razreda srednje škole i ostali župljani, neka se javi u župni ured. Plaća se samo autobus u iznosu od 15 eura a ostale troškove snosi župa.
  1. : U četvrtak je „8. u mjesecu – hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći“. Sv. Mise  u 7,00; 9,00; 11,00 sati i poslije podne u 17,00 i 19,00 sati.

Nakane sv. Misa

Ponedjeljak         5. 2. – 18,30 + iz obitelji Jukičić

Utorak                 6. 2. – 18,30 + Gojko i Tomislav Vuko i obitelj Janković

Srijeda                 7. 2. – 18,30 + Slavko Jelinić

Četvrtak                8. 2. – 18,30 + Jozo Gavran

  Petak                    9. 2. – 18,30 + Branko Perković

  Subota                10. 2. – 18,30 + Jozo i Anđa Božić

      Nedjelja              11. 2. –   8,00    Za sve župljane

                                          10,30 + Anica i Stipo Vukoje i obitelj

                                          18,30 + Mato, Anđa i Ilija Kozina