ŽUPNO OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

2. NEDJELJA KROZ GODINU

14. 1. 2024.

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Anastazija

Utorak:         Sv. Marcel I, papa

Srijeda:         Sv. Antun Pustinjak

Četvrtak:       Sv. Margareta

Petak:            Sv. Mario

Subota:          Sv. Fabijan i Sebastijan

Nedjelja         3. NEDJELJA KROZ GODINU – Nedjelja Božje Riječi

  • : Radnim danom Sv. Misa je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
  • Župni ured radi redovito. U ponedjeljak od 16,00 – 18,00 i ostale dane od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. Subotom od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
  • Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Do sada lukno je za prošlu godinu podmirilo 631 obitelj, znači prošli tjedan 4 obitelji. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
  • : Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Pripravu započinjemo u subotu u 10,00 a primanje novih ministranata bniti će 31. siječnja na blagdan Sv. Ivana Bosca. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
  • : Župni vjeronauk za ovo polugodište je završio. Nastavit ćemo ponovno u veljači.  Krizmanici su i dalje obavezni nedjeljom doći na večernju Sv. Misu i upisati se prije Mise. Ako dođu na neku drugu Sv. Misu neka se obavezo prijave da zapišemo tko je bio. Vas roditelje i starije pozivam i molim da djecu redovito šaljete nedjeljom na Sv. Misu. Premda nema vjeronauka, Sv. Misa je obavezna posebno za prvopričesnike i krizmanike. .
  • : Blagoslov kuća je završen. Ove godine blagoslovili smo 1021 kuću. U tih  1021 kući živi 2668 stanovnika. Od tih 1021 kuće 46 ih je u inozemstvu. Znači ovdje je stalnih 975 obitelji. Ako podijelimo po kućama onda po obitelji ima 2,61 stanovnik. Kada odbijemo ovih 46 obitelji onda dobijemo da u župi

stalnih vjernika ima 2548.  Pravoslavnih kuća ima 24. Muslimana 26 kuća, Roma 16. Grkokatolika 8 obitelji. To je stanje našeg naselja Kolonija prema sadašnjem blagoslovu kuća. Kada bismo pribrojili i one koji nisu primili blagoslov, njih 241 obitelj, koji ili nisu bili kod kuće ili su u inozemstvu ili ne žele blagoslov, onda bi svih vjernika bilo 3297. Ako pribrojimo i ove nekatoličke obitelji onda na Koloniji ima ukupno 3490 stanovnika.

  • : U srijedu započinjemo pobožnost u čast Sv. Josipu, „Devet srijeda Sv. Josipu“. Do blagdana Sv. Josipa svake srijede prije Sv. Mise biti će ova pobožnost. Molit ćemo krunicu Sv. Josipa i molitve koje idu uz nju. Pridružinmo se ovoj pobožnosti i dođimo svake srijede moliti zagovor moćnog zaštitnika Crkve Sv. Josipa.
  • :

Ponedjeljak       15. 1. – 18,30 + Mato Svrakačić

Utorak               16. 1. – 18,30 + Benedikta Martinović

Srijeda               17. 1. – 18,30 + Ivka i Marko Mihal

Četvrtak             18. 1. – 18,30   Na nakanu Schőnstatske obitelji

Petak                  19. 1. – 18,30 + Ivan Šešo

Subota                20. 1. – 18,30 + Ana i Ilija Anušić

Nedjelja              21. 1. –   8,00    Za sve župljane

                                       10,30 + Luka i Mara Garić

                                       18,30 + Ivan Krajnović i Ante Vrdoljak