ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

32. NEDJALJA KROZ GODINU

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Stnislav Kostka

Utorak:         Sv. Nikola Tavelić

Srijeda:         Sv. Albert Veliki

Četvrtak:       Sv. Margareta

Petak:            Sv. Elizabeta Ugarska

Subota:          Posveta bazilike Sv. Petra i Pavla

Nedjelja         33. NEDJELJA KROZ GODINU

  • Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa jesvaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
  • Župni ured: Župni ured radi redovito; u ponedjeljak od 16,00 do 18,00, ostale dane od 9,00 – 10,00 i popodne od 16,00 do 18,00, subotom od 9.00 do 10,00.  Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
  • Lukno: Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Do sada lukno je za ovu godinu podmirilo 296 obitelji.  Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
  • Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
  • Župni vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk imaju niži razredi: 1. raz. – četvrtak u 17,00:  2. raz. – srijeda u 16,00; 3. raz. četvrtak u 15,00; 4. raz. srijeda u 15,00 sati.   Pozivam vas roditelje da djecu redovito šaljete na župni vjeronauk a posebno na nedjeljnu Sv. Misu. Krizamnici 1. i 2. raz. srednje škole obavezni su doći nedjeljom na večernju Sv. Misu i nakon Sv. Mise imaju pripravu za Krizmu.
  • Svete Mise: Primam Sv. Mise za cijelu 2024. godinu. Možete doći i upisati Sv. Mise. Ove godine zbog velikog broja Sv. Misa, ograničavam broj Sv. Misa. Svatko može uplatiti 5 pojedinačnih nakana, a svakog utorka može se upisati neograničeni broj Sv. Misa jer to je tako zvana „kumulativna Sv, Misa“. Doprinos od te Sv. Mise ide, jedana onom tko služi, a sve ostale idu u Nadbiskupijski fond za Misije. Neki dođi u i odmah uplate po 20 Sv. Misa a ostali ne mogu doći na red. Zato sam ograničio svakome na 5 Sv. Misa. Ako na kraju godine ostane termina obavijestit ću vas da možete doći i uplatiti po volji.
  • Sv. Mise za mlade: Svake srijede u 20,00 sati u pastoralnom centru Male crkve je Sv. Misa i klanjanje za mlade cijeloga grada i studente koji studiraju na Brodskom sveučilištu. Pozivam sve mlade sa se uključite u ovaj program.
  • Sv. Nikola Tavelić: U utorak je Sv. Nikola Tavelić. Na Jelsu je crkveni god. Sv. Mia je u 10,30.

 10. Nakane Sv. Misa:

Ponedjeljak     13. 11. – 18,30 + Petar i IvA Radoš

Utorak             14. 11. – 18,30 + Miro Marić

Srijeda             15. 11. – 18,30 + Ivan Oreč

Četvrtak           16. 11. – 18,30 + Mijo Zmaić

 Petak               17. 11. – 18,30 + Vladimir i Ljerka Čop

Subota             18. 11. – 18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji

Nedjelja            19. 11. –   8,00    Za sve župljane

                                      10,30 + Ivan Grgić i + iz obitelji Grgić i Nujić

                                    18,30 + Ivanka Lujić