ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

22.  listopada 2023.

29. NEDJALJA KROZ GODINU – Sv. Ivan Pavo II

MISIJSA NEDJELJA

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Ivan Kapistran

Utorak:         Sv. Antun Marija Claret

Srijeda:         Bl, Katarina Kotromanić

Četvrtak:       Sv. Dimitrije Srijemski

Petak:            Sv. Sabina

Subota:          Sv. Šimun i Juda Tadej, apostoli

Nedjelja         30. NEDJELJA KROZ GODINU

 • Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa je svaku večer u 18,30, osim u četvrtak kada je u jutro u 8,00 sati. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
 • Župni ured: Župni ured radi redovito; u ponedjeljak od 16,00 do 18,00, ostale dane od 9,00 – 10,00 i popodne od 16,00 do 18,00, i u subotu od 9,00 – 10,00. U ČETVRTAK POSLIJE PODNE ŽUPNI URED NE RADI. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
 • Lukno: Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
 • Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
 • Župni vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk imaju viši razredi i prvopričesnici: 3. raz. – četvrtak u 10,00:  5. raz. – utorak u 17,00;  6. raz. četvrtak nema vjeronauk;  7. raz. utorak u 15,00; 8. raz. srijeda u 17,00. Pozivam vas roditelje da djecu redovito šaljete na župni vjeronauk a posebno na nedjeljnu Sv. Misu. Krizamnici 1. i 2. raz. srednje škole obavezni su doći nedjeljom na večernju Sv. Misu i nakon Sv. Mise imaju pripravu za Krizmu.
 • Listopadska pobožnost: Mjesec listopad posvećen je Bl. Djevici Mariji Kraljici Krunice. Svaku večer u 18,00 sati je Sv. Krunica i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Nastojmo kroz ovaj mjesec doći barem koju večer na krunicu i pobožnost Majci Božjoj. Sigurno svatko od nas ima zašto moliti.
 • Roditeljski sastanak: Roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika biti će u utorak nakon večernje Sv. Mise, to znači u 19,00 sati.
 • Sv. Mise za mlade: Svake srijede u 20,00 sati u pastoralnom centru Male crkve je Sv. Misa i klanjanje za mlade cijeloga grada i studente koji studiraju na Brodskom sveučilištu. Pozivam sve mlade sa se uključite u ovaj program.
 1. Molitvena inicijativa „40 dana za život“: I dalje traje molitvena inicijativa „40 dana za život“. Moli se svaki dan na Radničkom trgu ispred poliklinike od 7,00 do 19,00 sati. Naša župa moli ponedjeljkom. Pridružimo se ovoj molitvi za obranu nerođenih.
 1. Sv. Ivan Pavao II: Danas je blagdan Sv. Ivana Pavla II.Za našu župu to je poseban dan jer toga dana je prije 12 godina 22. listopada 2011. kardinal Vinko Puljić blagoslovio kip Sv. Ivana Pabla II i započeo njegovo štovanje u ovoj župi. Od tada svakog 22. u mjesecu okupljamo se oko ovog Sveca i molimo njegov zagovor, Krunica s papom je u 18,00. Svčana Sv. Misa je na večer u 18,30. Sv. Misu predvode vicerektor našeg bogoslovnog sjemeniša u Đakovu dr. Davor Senjan i duhovnik u sjemeništu mr. Stjepan Matezović. Oni će poslije Sv. Mise imati i Klanjanje pred Presvetim. Pjevanje će voditi naši bogoslovi iz Đakova. Dođimo u što većem broju proslavimo ovaj blagdan moleći zagovor Sv. Ivana Pavla II i podržimo naše bogoslove.
 1. Misijska nedjelja: Danas je Misijska nedjelja. Svi naši darovi idu za Misije. Preporučam u molitve naše misionare

 13. Nakane Sv. Misa:

Ponedjeljak   23. 10. – 18,30 + Ilija, Jozo i Pero Majić i Ruža Marijić

Utorak           24. 10. – 18,30 + Ljubica i Ivan Lovreković

Srijeda          25. 10. – 18,30 + Josip Jukić

Četvrtak         26. 10. –   8,00 + Zorica i Marija Biljan i Marica Glavaš

 Petak              27. 10. – 18,30 + Ivan i Ana Zeba

Subota           28. 10. – 18,30 + Nikola i Stjepan Šinko

Nedjelja          29. 10. –   8,00    Za sve župljane

                                      10,30 + Josip Jerković

                                    18,30 + Miro Čuljak