ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

15- 10. 2023.

28. NEDJALJA KROZ GODINU – Sv. Terezija Avilska

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Marija Margareta Aacoque

Utorak:         Sv. Ignacije Antiohijski

Srijeda:         Sv. Luka evanđelist

Četvrtak:       Sv. Pavao od Križa

Petak:            Sv. Vendelin

Subota:          Sv. Uršula.

Nedjelja         29. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Ivan Pavao II

 • Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa jesvaku večer u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 8,00 sati. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
 • Župni ured: Župni ured radi redovito; u ponedjeljak od 16,00 do 18,00, ostale dane od 9,00 – 10,00 i popodne od 16,00 do 18,00, i u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
 • Lukno: Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
 • Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
 • Župni vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk imaju niži razredi: 1. raz. – četvrtak u 17,00:  2. raz. – srijeda u 16,00;  3. raz. četvrtak u 15,00; 4. raz. srijeda u 15,00; Pozivam vas roditelje da djecu redovito šaljete na župni vjeronauk a posebno na nedjeljnu Sv. Misu. Krizamnici 1. i 2. raz. srednje škole obavezni su doći nedjeljom na večernju Sv. Misu i nakon Sv. Mise imaju pripravu za Krizmu.
 • Listopadska pobožnost: Mjesec listopad posvećen je Bl. Djevici Mariji Kraljici Krunice. Svaku večer u 18,00 sati je Sv. Krunica i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Nastojmo kroz ovaj mjesec doći barem koju večer na krunicu i pobožnost Majci Božjoj. Sigurno svatko od nas ima zašto moliti.
 • Sv. Mise za mlade: Svake srijede u 20,00 sati u pastoralnom centru Male crkve je Sv. Misa i klanjanje za mlade cijeloga grada i studente koji studiraju na Brodskom sveučilištu. Pozivam sve mlade sa se uključite u ovaj program.
 • Zahvalna nedjelja: Danas u našoj župi je „Zahvalna nedjelja za plodove zemlje“. Zahvalit ćemo Bogu za sva dobra kojima nas je obdario u ovoj godini. Molim sve koji će se obući u narodnu nošnju da dođu barem 15 minuta prije Sv. Mise.Oni koji se oblače u župi neka dođu od 8 sati da se stignu obući. Zahvalna Sv. Misa je u 10,30. Molim vas žene da ispečete kiflica i kolača koje ćemo poslije ispred crkve staviti na stolove i poslužiti uz piće sve koji dođete na Sv. Misu.
 1. Molitvena inicijativa „40 dana za život“: Započela je molitvena inicijativa „40 dana za život“. Moli se svaki dan na Radničkom trgu ispred poliklinike od 7,00 do 19,00 sati. Naša župa moli ponedjeljkom. Pridružimo se ovoj molitvi za obranu nerođenih.
 1. Sv. Ivan Pavao II: U nedjelju je blagdan Sv. Ivana Pavla II.Za našu župu to je poseban dan jer toga dana je prije 12 godina 22. listopada 2011. kardinal Vinko Puljić blagoslovio kip Sv. Ivana Pabla II i započeo njegovo štovanje u ovoj župi. Od tada svakog 22. u mjesecu okupljamo se oko ovog Sveca i molimo njegov zagovor, Krunica s papom je u 18,00. Ove godine svčana Sv. Misa je na večer u 18,30. Sv. Misu predvode vicerektor našeg bogoslovnog sjemeniša u Đakovu dr. Davor Senjan i duhovnik u sjemeništu mr. Stjepan Matezović. Oni će poslije Sv. Mise imati i Klanjanje pred Presvetim. Pjevanje će voditi naši bogoslovi iz Đakova. Dođimo u što većem broju proslavimo ovaj blagdan moleći zagovor Sv. Ivana Pavla II i podržimo naše bogoslove.

 12. Nakane Sv. Misa:

Ponedjeljak   16. 10. – 18,30 + Mara i Blaž Cvitković

Utorak           17. 10. – 18,30 + Mato Svrakačić

Srijeda          18. 10. – 18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji

Četvrtak         19. 10. – 18,30 + iz obitelji Anušić, Arelić i Martić

 Petak              20. 10. – 18,30 + Jure Kljajić

Subota           21. 10. –   8,00 + Mile i Marija Tolić

Nedjelja          22. 10. –   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Jozo i Ivka Ključević

                                   18,30 + Tomislav i Petar Benković