objavljeno u: Uncategorized | 0

ŽUPNI OGLASI

8. listopada 2023.

27. NEDJALJA KROZ GODINU

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Dionizije

Utorak:         Sv. Danijel

Srijeda:         Sv. Ivan XXIII, papa

Četvrtak:       Sv. Maksimilijan

Petak:            Sv. Eduard

Subota:          Sv. Kalist I, papa

Nedjelja         28. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Terezija Avilska

  • Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa jesvaku večer u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 8,00 sati. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
  • Župni ured: Župni ured radi redovito; u ponedjeljak od 16,00 do 18,00, ostale dane od 9,00 – 10,00 i popodne od 16,00 do 18,00, i u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
  • Lukno: Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koji su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nepotrebnih izdataka.
  • Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
  • Župni vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk imaju viši razredi i prvopričesnici: 3. raz. četvrtak u 10,00; 5. raz. utorak u 17,00; 6. raz. – četvrtak u 15,00; 7. raz. – utorak u 15,00; 8. raz. – srijeda u 17,00. Pozivam vas roditelje da djecu redovito šaljete na župni vjeronauk a posebno na nedjeljnu Sv. Misu. Krizamnici 1. i 2. raz. srednje škole obavezni su doći nedjeljom na večernju Sv. Misu i nakon Sv. Mise imaju pripravu za Krizmu.
  • Listopadska pobožnost: Mjesec listopad posvećen je Bl. Djevici Mariji Kraljici Krunice. Svaku večer u 18,00 sati je Sv. Krunica i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Nastojmo kroz ovaj mjesec doći barem koju večer na krunicu i pobožnost Majci Božjoj. Sigurno svatko od nas ima zašto moliti.
  • Sv. Mise za mlade: Svake srijede u 20,00 sati u pastoralnom centru Male crkve je Sv. Misa i klanjanje za mlade cijeloga grada i studente koji studiraju na Brodskom sveučilištu. Pozivam sve mlade sa se uključite u ovaj program.
  • Zahvalna nedjelja: U nedjelju u našoj župi je „Zahvalna nedjelja za plodove zemlje“. Zahvalit ćemo Bogu za sva dobra kojima nas je obdario u ovoj godini. Molim sve koji imate narodnu nošnju da se obučete i dođete barem 15 minuta prije Sv. Mise. Zahvalna Sv. Misa je u 10,30. Tko nema nošnju, a želi se obući, neka se javi meni do srijede i ja ću mu posuditi nošnju. Svi koji imate povrća, voća i ukrasnih tikvica i bundeva donesite do petka navečer, jer ćemo u subotu poslije podne 13,30 okititi crkvu. Stoga molim vas žene da dođete pomoći da se crkva okiti i uredi za ovu svečanost. Također molim da ispečete kiflica i kolača koje ćemo poslije ispred crkve staviti na stolove i poslužiti uz piće sve koji dođete na Sv. Misu.
  1. Molitvena inicijativa „40 dana za život“: Započela je molitvena inicijativa „40 dana za život“. Moli se svaki dan na Radničkom trgu ispred poliklinike od 7,00 do 19,00 sati. Naša župa moli ponedjeljkom. Pridružimo se ovoj molitvi za obranu nerođenih.

 11. Nakane Sv. Misa:

Ponedjeljak     9. 10. – 18,30 + Ilija Duvnjak

Utorak           10. 10. – 18,30 + iz obitelji Mikulić i Spajić    

Srijeda          11. 10. – 18,30 + Luka, Ana i Josip Olić i obitelj Olić

Četvrtak         12. 10. – 18,30 + Stjepan Matičević

 Petak              13. 10. –  18,30 + Zvonko Brajković

Subota           14. 10. –   8,00 + Ružica i Branko Bilogravić

Nedjelja          15. 10. –   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Stjepan Matičević

                                   18,30 + Anto i Kata Princip