ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

2. srpnja 2023.

13. NEDJALJA KROZ GODINU

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Toma apostol

Utorak:         Sv. Elizabeta Portugalska

Srijeda:         Sv. Ćiril i Metod

Četvrtak:      Sv. Marija Goretti, mučenica

Petak:           Sv. Klaudije

Subota:         Sv. Akvila i Priscila

Nedjelja       14. NEDJELJA KROZ GODINU

  • Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa jesvaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
  • Župni ured: Kako je nastupilo ljetno vrijeme prije podne u župni ured nitko ne dolazi. Stoga župni ured radi svaki dan od 16,00 do 18,00 sati i u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
  • Lukno: Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koj su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nspotrebnih izdataka.
  • Župni vjeronauk: Župni vjeronauk je za ovu godinu završen. No potičem sve vas roditelje i starije da djecu redovito šaljete na nedjeljnu Sv. Misu i odgajate ih da je Sv. Misa najveće blago koje nam je Gospodin ostavio.
  • Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
  • Gospa Brze Pomoći: U subotu je „8 u mjesecu – hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći“. Sv. Mise su u 7,00; 9,00 i 11,00 sati i poslije podne u 17,00 i 19,00 sati.
  •  Nakane Sv. Misa:

Ponedjeljak     3. 7. – 18,30    Za duše u Čistilištu

Utorak             4. 7. – 18,30 + Stipe, Anđa i Šimo Grubišić

Srijeda            5. 7. – 18,30 + Branko Bilogrević

Četvrtak          6. 7. – 18,30 + Jozefina Marić

Petak               7. 7. – 18,30 + Mara Stanić

Subota            8. 7. – 18,30 + Manda, Marica i Adam Kovač

Nedjelja           9. 7. –   8,00    Za sve župljane

                                    10,30 + iz obitelji Rašić i Martić

                                   18,30 + Kata, Adam, Jozo i Nikola Krijan