25. lipnja 2023.

objavljeno u: Uncategorized | 0

ŽUPNI OGLASI

12. NEDJALJA KROZ GODINU

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Ivan i Pavao, mučenici

Utorak:         Sv. Ćiril Aleksandrijski

Srijeda:         Sv. Irenej

Četvrtak:      Sv. Petar i Pavao, apostoli

Petak:           Sv. Rimski prvomučenici

Subota:         Sv. Aron

Nedjelja       13. NEDJELJA KROZ GODINU

  • Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa jesvaku večer u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 8,00. U nedjelju Sv. Mise su redovito u 8,00; u 10,30 i večernja u 18,30.
  • Župni ured: Kako je nastupilo ljetno vrijeme prije podne u župni ured nitko ne dolazi. Stoga Župni ured prije podne neće raditi. Župni ured radi svaki dan od 16,00 do 18,00 sati i u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.
  • Lukno: Hvala svima vama koji uredno plaćate „LUKNO“ i podmirujete svoje obveze prema župi te vodite brigu da župa može normalno funkcionirati. Potičem sve one koj su dužni prema župi da svoje obveze izmire, jer će to morati učiniti bilo kada, da li kod sprovoda ili kod vjenčanja. Zato je najbolje svake godine izmiriti svoje obveze prema župi i nitko neće imati neugodnosti ni nspotrebnih izdataka.
  • Župni vjeronauk: Župni vjeronauk je za ovu godinu završen. No potičem sve vas roditelje i starije da djecu redovito šaljete na nedjeljnu Sv. Misu i odgajate ih da je Sv. Misa najveće blago koje nam je Gospodin ostavio.
  • Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise, ministrant poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant znači biti najbliži samome Isusu. Stoga biti ministrant, trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u odrastanju jednoga mladića.
  • Sv. Petar i Pavao: U četvrtak je blagdan apostolskih prvaka Sv. Petra i Pavla. Sv. Mise su u jutro u 8,00 i večernja u 18,30 sati.
  •  Nakane Sv. Misa:

Ponedjeljak   26. 6. – 18,30 + Luka, Ana i Josip Olić i obitelj Olić

Utorak           27. 6. – 18,30 + Josip Jukić

Srijeda          28. 6. – 18,30 + Pero Kovalj

Četvrtak        29. 6. –   8,00 + Josip, Anka i Stjepan Matičević i obitelj Matičević

18,30 + iz obitelji Džaić i Markioli

Petak             30. 6. – 18,30 + Ivan Trusić

Subota            1. 7. –   8,00 + Jozo Jukičić i obitelj

Nedjelja           2. 7. –   8,00    Za sve župljane

                                    10,30 + Ilija i IvA Rašić

                                  18,30 + Nikola i Ruža Garić