ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0
  1. svibnja 2023.

6. VAZAMENA NEDJELJA

1. Sveci idućeg tjedna su:

     Ponedjeljak:  Sv. Izidor

     Utorak:           Sv. Ivan Nepomuk

     Srijeda.:          Sv. Paškal

     Četvrtak:        Uzašašće Gospodinovo – Spasovo

     Petak:             Sv. Celestin

     Subota:           Sv. Bernardin Sijenski

     Nedjelja:        7. VAZMENA NEDJELJA

2. Sv. Mise: Radnim danom Sv. Misa je  svaku večer u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 7,30. U nedjeljuSv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30. 

3. Župni ured: Župni ured ovog tjedna radi; u ponedjeljak 16,00 – 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak od 9,00 – 10,00 i popodne od 16,00 do 18,00, i u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom popodne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

4. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”, napose oni koji su ostali dužni za prošlu godinu. Osali su dužni 386 obitelji. Usrdno molim sve koji su dužni da izmire svoje obveze prema župi. Posebno upućujem poziv roditeljma koji ove godine imaju krizamike i prvopričesnike, da su prije Krizme i Prve pričesti obavezni podmiriti lukno – svoje obaveze prema župi. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe, da župa mođže normalno funkcionirati.

5. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk ovaj tjedan je; 1. raz. u četvrtak u 17,00 sati; 2. raz. u četvrtak u 16,00 sati; 3. raz. u četvrtak u 15,00 sati; 4. raz. u ponedjeljak u 16,00 sati.  Krizmenici 1. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Pozivam svu djecu, a posebno prvopričesnike i krizmanike da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

6. Novi ministrantni: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise on poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant zanči biti najbliži samome Isusu. Stoga, biti ministrant trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u životu.

7. Trinaest utoraka Sv. Anti: U utorak prije Sv. Mise je pobožnost  “trinaest utoraka u čast Sv. Antunu Padovanskom”. Svakog utorka do 13. lpnja prije Sv. Mise molit ćemo ovu pobožnost. Dođite da zajedno molimo zagovor Sv. Antuna.

8. Prosni dani: U ponedjeljak, utorak i srijedu prije Spasova su prosni dani. Te dane Crkva moli za urod zemlje I da nas Bod očuva od nevremena.

9. Uzašašće Gospodinovo – Spasovo. U četvrtakje blagdan Uzašašće Gospodinova – Spasovo. Sv. Mise su u 10,30 i večernja u 18,30.

10: U petak nakon večernje Sv. Mise u 19,00 sati biti će roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika: Unedjelju počima trodnevnica za Mariju Pomoćnicu. U nedjelju, ponedjelja i utorak propravljat ćemo se za ovaj Marijin blagdan. Kroz ta tri dana nakon Krunice pjevat ćemo Litanije Mjaci Božjoj i moliti posebne molitve moleći Majčin zagovor.

12. Svibanjska pobožnost: Cijeli mjesec svibanj je “Svibanjska pobožnost” u čast Majci Božjoj. Svaku večer prije Sv. Mise u 18,00 sati molimo Krunicu i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Nastojte barem koji dan kroz ovaj mjesec doći i moliti zagovor naše Nebeske Majke Marije, jer svima nam je potrebna njezina mjčinska pomoć i zaštita.

13.  Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

Ponedjeljak        15. 5. 18,30 + Mirko Đogaš

Utorak               16. 5. 18, 30 + Ilija i Slavko Jelinić

Srijeda               17. 5. 18,30 + Mato Svrakačić

Četvrtak             18. 5. 10,30 + Zlatko Okopni

                                   18,30   Na naknu Schőnstatske obitelji

 Petak                 19. 5. 18,30 + iz obitelji Zubak i Opačak

 Subota                20. 5.   7,30 + Marta, Stipo i Manda Ključević

 Nedjelja              21. 5.   8,00    Za župljane

                                       10,30 + Ivan, Mara, Anica i Josip Katinić

                                       18,30 + Marko i Eva Pranjić