ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. ožujka 2023.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KORIZME – Bezimena

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Rozalija

Utorak:         Sv. Matilda

Srijeda:         Sv. Longin

Četvrtak:       Sv. Julijan

Petak:            Sv. Patrik

Subota:          Sv. Ćiril Jeruzalemski

Nedjelja:       4. KORIZMENA NEDJELJA – Sredoposna

 

 1. Sv. Mise: Svaki radni dan Sv. Misa je navečer u 18,30, osim u subotu kad je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovog tjedna radi redovito; ponedjeljak 16,00 – 18,00; ostale dane radi prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 9,00 – 10,00. U subotu popodne i u nedjelju župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”, napose oni koji su ostali dužni za prošlu godinu. Osali su dužni 423 obitelji. Usrdno molim sve koji su dužni da izmire svoje obveze prema župi. Posebno upućujem poziv roditeljma koji ove godine imaju krizamike i prvopričesnike, da su prije Krizme i Prve pričesti obavezni podmiriti lukno – svoje obaveze prema župi. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe, da župa mođže normalno funkcionirati.

 

 1. Župni vjeronauk: Slijedeći tjedan župni vjeronauk je po redovitom rasporedu: 3. raz. u četvrtak u 10,00; 5. raz. u četvrtak u 14,30; 6. raz. u srijeda u 16,00; 7. raz. u četvrtak u 15,15; 8. raz. u utorak u 17,00. Krizmanici nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Potičem svu djecu, a posebno prvopričesnike i krizmanike da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Molitvena inicijativa „40 dana za život“: Na Pepelnicu počela je molitvena inicijativa“40 dana za život“. Moli se svaki dan na Radničkom trgu ispred poliklinike od 7,00 do 19,00 sati. Naša župa moli ponedjeljkom. Tko ne može ići moliti pred bolnicu može doći ponedjeljkom u našu župnu crkvu. Od 15,00 do 18,00 sati biti će izložen Presveti Oltarski Sakramenat i možete doći moliti i klanjati se pred Presvetim na nakanu za obranu života nerođenih.

 

 1. Pobožnost Sv. Josipu: Svake srijede do blagdana Sv. Josipa molimo posebnu pobožnost sv. Joispu. U 17,30 sati je krunica Sv. Josipa sa pripadajućim molitvama a zatim je Križni put i Sv. Misa na čast Sv. Josipu. Dođimo i molimo moćni zagovor Sv. Josipa.

 

 1. Novi ministrantni: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise on poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant zanči biti najbliži samome Isusu. Stoga, biti ministrant trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u životu.

 

 1. Križni put: Svake srijede i petka prije Sv. Mise u 18,00 sati molimo Križni put. Petkom kod Križnog puta skupljamo milostinju koju ćemo namijeniti za siromašne i potrebite u našoj župi.

 

 1. Bisupijski Križni put za mlade: U subotu 25. ožujka je 17. nadbiskupiski Križni put za mlade. Ove godine Križni put je pod geslom “Evo ti Majke”: Ide se od Strošinaca do marijanskog svetišta u Šumanovcima, to je oko 25 kilometara. Kreće se iz Štrošinaca u 9,30 i završava Sv. Misom u Šumanovcima. Tko želi ići neka se javi vlč. Marku, kapelanu u Maloj crkvi.

 

 1. Trinaest utoraka Sv. Anti: U utorak započinje pobožnost “Trinaest utoraka u čast Sv. Antunu Padovanskom”. Svakog utorka do 13. lpnja prije Sv. Mise molit ćemo ovu pobožnost. Dođite da zajedno molimo zagovor Sv. Antuna.

 

 1. Trodnevnica Sv. Josipu: U petak, subotu inedjelju prije Sv. Mise molit ćemo “Tdnevnicu Sv. Josipu”. Pirdiužite se našoj zajedničkoj molitvi imolimo moćni zagovor Sv. Josipa.

 

14 Uskrsna Sv. Ispovijed za statrije i bolesne: Uskrsna Ispovijed za starije i bolesne ovdje u crkvi biti će u subotu 18. ožujka od 9,30. Ispovijed po kućama biti će u utorak 21. ožujka, i u srijedu 22. Za Sv. Ispovijed kod kuće obavezno se treba prijaviti da znam kamo trebam doći. Uskrsna Ispovijed za sve ostale biti će u subotu 1. travnja.

 

 1. Sv. Josip: U nedjelju je blagdan Sv. Josipa. Kako je to Korizmena nedjelja, blagdan Sv. Josipa prenosi se na ponedjeljak 20. ožujka. Zato će taj ponedjeljak Sv. Mise biti u jutro u 8,00 i večernja u 18,30.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

Ponedjeljak          13. 3. 18,30 + Jozo Barišić

 

Utorak                 14. 3. 18,30    Na naknu Schőnstatske obitelji

 

Srijeda                 15. 3. 18,30 + Petar Korać

 

Četvrtak               16. 3. 18,30 + Ivanka Lujić

 

Petak                  17. 3. 18,30 + iz obitelji Buzar

 

Subota                  18. 3.   7,30 + Silvana Vidaković

 

Nedjelja                19. 3.   8,00    Za župljane

                                       10,30   + Petar Horvatović

                                       18,30 + Jozo Buzar