ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. ožujka 2023.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KORIZME – Pačista

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Marcijan

Utorak:         Sv. Perpetua i Felicita

Srijeda:         Sv. Ivan od Boga

Četvrtak:       Sv. Franciska Rimska

Petak:            Sv. Makarije, 40 mučenika

Subota:          Sv. Firmin

Nedjelja:       3. KORIZMENA NEDJELJA – Bezimena

 

 1. Sv. Mise: Svaki radni dan Sv. Misa je navečer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovog tjedna radi redovito; ponedjeljak 16,00 – 18,00; ostale dane radi prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 9,00 – 10,00. U subotu popodne i u nedjelju župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”, napose oni koji su ostali dužni za prošlu godinu. Osali su dužni 423 obitelji. Usrdno molim sve koji su dužni da izmire svoje obveze prema župi. Posebno upućujem poziv roditeljma koji ove godine imaju krizamike i prvopričesnike, da su prije Krizme i Prve pričesti obavezni podmiriti lukno – svoje obaveze prema župi. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe, da župa mođže normalno funkcionirati.

 

 1. Župni vjeronauk: Slijedeći tjedan župni vjeronauk je po redovitom rasporedu: 1. raz. u četvrtak u 17,00; 2. raz. u četvrtak u 16,00; 3. raz. u četvrtak u 15,00; 4. raz. u ponedjeljak u 16,00. Krizmanici nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Potičem svu djecu, a posebno prvopričesnike i krizmanike da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Molitvena inicijativa „40 dana za život“: U srijedu na Pepelnicu počela je molitvena inicijativa“40 dana za život“. Moli se svaki dan na Radničkom trgu ispred poliklinike od 7,00 do 19,00 sati. Naša župa moli ponedjeljkom. Tko ne može ići moliti pred bolnicu može doći ponedjeljkom u našu župnu crkvu. Od 15,00 do 18,00 sati biti će izložen Presveti Oltarski Sakramenat i možete doći moliti i klanjati se pred Presvetim na nakanu za obranu života nerođenih.

 

 1. Pobožnost Sv. Josipu: Svake srijede do blagdana Sv. Josipa molimo posebnu pobožnost sv. Joispu. U 17,30 sati je krunica Sv. Josipa sa pripadajućim molitvama a zatim je Križni put i Sv. Misa na čast Sv. Josipu. Dođimo i molimo moćni zagovor Sv. Josipa.

 

 1. Novi pjevači: Oformili smo mali zbor za pjevanje kod večernje Sv. Mise. Pozivam i druge posebno mlade na se priključe i pomognu pjevati i doprinijeti ljepoti i svečanosti Sv. Mise. Pozivam i druge koji mogu i žele priključiti se zboru koji pjeva na Sv. Misi u 8,00 sati. Augustin je napisao: „Tko pjeva dvostruko moli“.

 

 1. Novi ministrantni: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda da se prijave za službu ministranta. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih službi u župnoj zajednici. Ministrant je prvi poslužitelj kod oltara. Poslužujući svećenika kod Sv. Mise on poslužuje samoga Isusa Krista. Stoga biti ministrant zanči biti najbliži samome Isusu. Stoga, biti ministrant trebalo bi biti nešto najljepše i najvažnije u životu.

 

 1. Križni put: Svake srijede i petka prije Sv. Mise u 18,00 sati molimo Križni put. Petkom kod Križnog puta skupljamo milostinju koju ćemo namijeniti za siromašne i potrebite u našoj župi.

11. Bisupijski Križni put za mlade: U subotu 25. ožujka je 17. nadbiskupiski Križni put za mlade. Ove godine Križni put je pod geslom “Evo ti Majke”: Ide se od Strošinaca do marijanskog svetišta u Šumanovcima, to je oko 25 kilometara.              Kreće se iz Štrošinaca u 9,30 i završava Sv. Misom u Šumanovcima. Tko želi ići neka se javi vlč. Farkašu na Mikrorajonu.

 

12. Uskrsna Sv. Ispovijed za statrije i bolesne: Uskrsna Ispovijed za starije i bolesne ovdje u crkvi biti će u subotu 18. ožujka od 9,30. Ispovijed po kućama biti će u ponedjeljak 20. i utorak 21. ožujka. Za Sv. Ispovijed kod kuće                   obavezno se treba prijaviti da znam kamo trebam doći. Uskrsna Ispovijed za sve ostale biti će u subotu 1. travnja.

 

13. Duhovna obnova za krizmanike: U subotu 11. ožujka je Duhovna obnova za krizmanike 2. razreda srednje škole u Samoboru u “Taboru”. Dužni su ići svi koji se žele krizamati ove godine. Polazak je u 6,00 sati u jutro ispred naše            crkve. Cijena autobusne karte je 20 eura. Autobus je od 50 mjesta a krizamnika ima 32, stoga se može prijaviti još 12 iz prvog razreda, jer ide i nekoliko odraslih pratitelja. Tko želi ići od 1. razreda mora se prijaviti do srijede.

 

14. Gospa Brze Pomoći: U srijedu je “osmi u ožujku” – hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su; u 7,00; 9,00; 11,00 i poslije podne u 17,00 i 19,00 sati.

 

15. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

Ponedjeljak            6. 3. 18,30     Za duše u Čistilištu (Molitvena zajednica)

Utorak                   7. 3. 18,30 + Josip Jukić

Srijeda                   8. 3. 18,30 + Anto Dragoja i + iz obitelji Dragoja i Maslov

Četvrtak                 9. 3. 18,30 + Pero, Anto i Anđa Cvitković

Petak                  10. 3. 18,30 + Ivan Štuc

Subota                  11. 3. 18,30 + Petar Horvatović

Nedjela                 12. 3.   8,00    Za župljane

                                       10,30 + Ivo i Klara Sirovin

                                       18,30 + Anto, IvA i Željko Zirdum