ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

5. veljače 2023.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Agata

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Pavao Miki i drugovi mučenici

Utorak:         Sv. Rikard

Srijeda:         Sv. Jeronim Emilijanai

Četvrtak:       Sv. Apolonija

Petak:            Bl. Alojzije Stepinac

Subota:          Gospa Lurdska

Nedjelja:       6. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Svaki radni dan Sv. Misa je navečer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovog tjedna radi redovito; ponedjeljak 16,00 – 18,00; ostale dane radi prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 9,00 – 10,00. U subotu popodne i u nedjelju župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Za prošlu godinu osali su dužni 436 obitelji. Usrdno molim sve koji su dužni da izmire svoje obveze prema župi. Posebno one koji ove godine imaju krizamike i prvopričesnike. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe, da župa mođže normalno funkcionirati.

 

 1. Župni vjeronauk: Slijedeći tjedan nastavljamo sa župnim vjeronaukom. Idući tjedan vjeronauk imaju; 1. raz. – četvrtak u 17,00 sati; 2. raz. – četvtak u 16,00 sati; 3. raz. – četvrtak u 15,00 sati; 4. raz. – ponedjeljak u 16,00 sati. Krizmanici, 1. i 2. raz. srednje škole, počinju danas nakon večernje Sv. Mise. Svi su dužni dolaziti na nedjeljnu Sv. Misu. Potičem svu djecu, a posebno prvopričesnike i krizmanike da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Lukno za 2023.g.: Mnogima nije jasno iz pisma koje sam vam uputio za Božić koliko je „Lukno“. Prema novim odredbama Nadbiskupskog ordinarijata u Đakovu lukno je 10 eura po osobi. Lukno su dužni platiti sve punoljetne osobe koje su zaposlene. Učenici, studenti, nezaposleni i socijalni slučajevi ne moraju plaćati lukno. Prema odredbi svako Župno ekonomsko vijeće može donijeti odluku koja vrijedi za njihovu župu. Ekonomsko vijeće naše župe na sjednici održanoj 1. 12. 2022. donijelo je odluku za našu župu da će uz lukno svaka obitelj godišnje doprinijeti za potrebe župe, (sviranje, čišćenje crkve, popravci) 20 eura po obitelji, a samci 10 eura. Od toga luknog župa je dužna uplatiti Nadbiskupiji 2 eura po svakom vjerniku. Naša župa dužna je uplatiti nadbiskupiji godišnje 6.200 eura. Stoga vas od srca molim da plaćate lukno kako bismo mogli redovito platiti režije uzdržavati župu i platiti Nadbiskupiji svoje obaveze.

 

 1. Trodnevnica za Gospu Lurdsku: U srijedu, četvrtak i petak je „Trodnevnica za Gospu lurdsku. U 18,00 je Krunica sa pripadajućim molitvama, a zatim je Sv. Misa.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: U srijedu je „osmi u mjesecu – hodočasnički dan Gospi Brze pomoći“. Sv. Mise su u 7,00; 9,00; 11,00 i poslije podne u 17,00 i 19,00 sati.

 

 1. Alojije Stepinac: U petak je Bl. Alojzije Stepinac. Na Hebrangu je crkveni god. Sv. Mise su u 9,00; 11,00 i poslije podne u 18,00 sati.

 

 1. Gospa Lurdska: U subotu je Gospa Lurdska. U našoj župnoj crkvi Sv. Mise su u 8,00 i 10,30. U Franjevačkoj samostanskoj crkvi Sv. Misa je u 17,00 sati i nakon Sv. Mise procesija sa svijećama.

 

 1. Novi pjevači: Kako vidite oformili smo mali zbor za pjevanje kod večernje Sv. Mise. Pozivam i druge posebno mlade na se priključe i pomognu pjevati i doprinijeti ljepoti i svečanosti Sv. Mise. Sv. Augustin je napisao: „Tko pjeva dvostruko moli“.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak          6. 2. 18,30 + Antun i Miro Jozić

 

Utorak                 7. 2. 18,30 + Blaž i Ivka Jozić

 

Srijeda                 8. 2. 18,30 + Janja i Marta Krajinović

 

Četvrtak               9. 2. 18,30 + Luka Tomas

 

Petak                10. 2. 18,30 + iz obitelji Jozić i Tomas

 

Subota                11. 2.   8,00 + Petar i Terezija Rukavina

                                       10,30 + Jozo, Anđa, Ante i Ivka Božić

 

Nedjelja             12. 2.   8,00    Za župljane

                                    10,30 + iz obitelji Kolobarić

                                    18,30 + Ostoja Zec i obitelj Jurakić