ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. siječnja 2023.

ŽUPNI OGLASI

 

 KRŠTENJE ISUSOVO – Gospa Brze pomoći

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Julijan

Utorak:         Sv. Agaton

Srijeda:         Sv. Honorat

Četvrtak:       Sv. Ernest

Petak:            Sv. Hilarije

Subota:          Sv. Feliks – Srećko

Nedjelja:       2. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Anastazija

 

 1. Sv. Mise: Svaki radni dan Sv. Misa je u 18,30, osim sutra u ponedjeljak kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi redovito; jedino iznimno sutra u ponedjeljak NE RADI; ostale dane radi prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 9,00 do 10,00. U subotu popodne i u nedjelju župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 581 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 19 obitelji. Potičem i molim sve ostale da izmire svoje obveze prema župi. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe, da župa mođže normalno funkcionirati.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk za osnovnu i srdnju školu je za ovo polugodište završio. Nastavit ćemo drugo polugodište od 1. Veljače. Svi su dužni dolaziti na nedjeljnu Sv. Misu. Potičem svu djecu ,a posebno prvopričesnike i krizmanike da i dalje redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Blagoslov obitelji: Ove godine redoviti božićni blagoslov obitelji je završio. Završio sam i one koji su se naknadno javili. Ako netko ima tko još želi blagoslov obitelji neka se javi u župni ured i doći ću po dogovoru.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: Danas je blagdan Gospe Brze Pomoći. U Maloj crkvi je crkveni god. Sv. Mise su u 7,00; 9,00; 11,00 sati i poslije podne u 17,00 i 19,00.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 3. do 8. razreda koji žele biti ministranti da se prijave za pripravu kako bismo ih mogli primiti u ministrantski zbor za blagdan Sv. Ivana Bosca 31. siječnja.

 

 1. Novi pjevači: Kako vidite oformili smo mali zbor za pjevanje kod večernje Sv. Mise. Pozivam i druge posebno mlade na se priključe i pomognu pjevati i doprinjeti ljepoti i svečanosti Sv. Mise.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak          9. 1.   7,30 + Josip i Manda Galović

 

Utorak               10. 1. 18,30 + Pavica i Juro Barukčić

 

Srijeda               11. 1. 18,30 + Zlatko i Josip Boček

 

Četvrtak             12. 1. 18,30 + Šimo Opačak

 

Petak                13. 1. 18,30 + Zvjezdana Dardalić i Danijel Vinaj

 

Subota                14. 1. 18,30 + Josip i Matija Fumić

 

Nedjelja             15. 1.   8,00    Za župljane

                                    10,30 + Kata i Đuro Čokorac

                                    18,30 + Ivan i Miro Marić