ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. siječnja 2023.

ŽUPNI OGLASI

 

 SVETA MARIJA BOGORODICA – NOVA GODINA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Bazilija Velikii Grgur Nazijanski

Utorak:         Ime Isusovo

Srijeda:         Sv. Anđela iz Folinja

Četvrtak:       Sv. Gaudencije

Petak:            BOGOJAVLJENJE – SVETA TRI KRALJA

Subota:          Sv. Rajmund

Nedjelja:       KRŠTENJE ISUSOVO – Gospa Brze Pomoći

 

 1. Sv. Mise: Svaki radni dan Sv. Mia je u 18,30. U petak Sv. Misa je u 10,30 i 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00,; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi redovito; ponedjeljak od 16,00 do 18,00; ostale dane prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 9,00 do 10,00. U subotu popodne i u nedjelju župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 562 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirila je 28 obitelj. Potičem i molim sve ostale da izmire svoje obveze prema župi. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe, da župa mođže normalno funkcionirati.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk za osnovnu i srdnju školu je za ovo polugodište završio. Nastavit ćemo drugo polugodište od 1. Veljače. Svi su dužni dolaziti na nedjeljnu Sv. Misu. Potičem svu djecu ,a posebno prvopričesnike i krizmanike da i dalje redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Blagoslov Bogojavljenske vode: U četvrtak uoči Sv. Tri Kralja, prije večernje Sv. Mise, po starodrevnom običaju biti će blagoslov Bogojavljenske vode.

 

 1. Sveta Tri Kralja: U petak je Bogojavljenje – Sv. Tri Kralja. Sv. Mise su u 10,30; i večernja u 18,30.

 

 1. Blagoslov obitelji: Ove godine redoviti božićni blagoslov obitelji je završio. Blagoslovili smo 1019. obitelji. Od toga je 57 obitelji koji žive u inozemstvu a sada su bili kod kuće za Božić. Kod kuće nismo zatekli 130 obitelji i 19 obitelji nas nije primilo. Točan broj stanovnika i broj vjernika iznijet ću dok sve prebrojimo. Ako netko nije bio kod kuće ili smo ga ne namjerno preskočili neka se slobodno javi u župni ured i doći ću naknadno u subotu 7. siječnja od 9,00 sati.

 

 1. Prvi petak: U petak je prvi petak u mjesecu posvećen Presvetom Srcu Isusovom. Pobožnost je nakon večernje Sv. Mise u 18,30.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: U nedjelju je blagdan Gospe Brze Pomoći. U Maloj crkvi je crkveni god. Sv. Mise su u 7,00; 9,00; 11,00 sati i poslije podne u 17,00 i 19,00.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak          2. 1. 18,30 + Mara Mandić

 

Utorak                 3. 1. 18,30 + Stjepan, Mijo i Ivo Baćo

 

Srijeda                 4. 1. 18,30    Za duše u Čistilištu

 

Četvrtak               5. 1. 18,30 + Mato i Anka Vinković

 

Petak                  6. 1. 10,30 + Janja Rečić i Petar i Marija Pavić

                                   18,30 + Luka, Ana, Marko i Ivan Ivanković

 

Subota                  7. 1. 18,30 + Pavo Borozni

 

Nedjelja               8. 1.   8,00    Za župljane

                                    10,30 + Lucija Kovčić

                                    18,30 + Josip, Mara i Josip Svrakačić