ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. prosinca 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA DOŠAŠĆA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Urban – Vladimir

Utorak:         Sv. Eugen i Makarije

Srijeda:         Sv. Petar Kanizije

Četvrtak:       Sv. Honorat – Časlav

Petak:            Sv. Ivan Kentijski

Subota:          Badnjak – Adam i Eva

     Nedjelja:       BOŽIĆ – ROĐENJE ISUSOVO

 

 1. Sv. Mise: Radnim danom je svako jutro u 6,00 sati Sv. Misa Zornica. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna zbog božićnih ispovijedi radi ovako; svaki dan nakon zornice do 8,30; zatim ostale dane od 14,30 do 15,30 i u subotu nakon zornice do 11,00. Od subote popodne do poslije Božićnih blagdana župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 493 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 70 obitelji. Potičem i ostale. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk za osnovnu školu je za ovo polugodište završio. Nastavit ćemo drugo polugodište od 1. veljače. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole također prestaju sa susretima, ali su dužni dolaziti na nedjeljnu Sv. Misu. Potičem svu djecu ,a posebno prvopričesnike i krizmanike da i dalje redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Zornice: Još cijeli ovaj tjedan svaki radni dan je u jutro u 6,00 Sv. Misa „Zornica“. Svaki dan prije zornice od 5,30 je prilika za Sv. Ispovijed. Na Zornice posebno pozivam djecu. Nakon zornice pozivam djecu u dvoranu na čaj i kifle gdje će pričekati polazak u školu.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2023. god. Možete ih nabaviti ispred crkve ili u župnom uredu.

 

 1. Božićna Ispovijed za starije i bolesne: Božićna Ispovijed za starije i bolesne po kućama biti će 21. 12. od 9,00 sati. Za ispovijed kod kuće obavezno treba prijaviti bolesnika da znam kome trebam doći.

 

 1. Košara dobrote: I ovoga Došašća u našoj crkvi kod ambona stoji „Košara dobrote” gdje prikupljamo hranu i kućne potrebštine od kojih ćemo napraviti pakete i podijeliti našim siromašnim župljanima. Skuplja se do 21. 12. Ponesimo neku sitnicu kada idemo u crkvu i stavimo u košaru. Obradujmo nekoga za Božić.

 

 1. Kićenje crkve: U srijedu ćemo kititi crkvu i praviti jaslice. Molio bi za pomoć. Tko može neka dođe u 15,30 kada dođete s posla. Što nas bude više prije će biti gotovo. Zato pokažimo malo dobre volje i spremnosti pomoći. Za pravljenje jaslica treba mahovine. Molim tko može neka donese do srijede.

 

 1. Badnjak: U subotu je Badnjank. U jutro je Zornica u 6,00. Dječja polnoćka je u 20,00. Polnoćka je u 24,00.

 

 1. Božić: U nedjelju je svetkovina Rođenja Isusova – BOŽIĆ. Sv. Mise su redovito u 8,00 u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak          19. 12.   6,00 + Viktor Klepac i Jasna Lojen

 

Utorak                 20. 12.   6,00 + Ivo, Stana, Niko i obitelj Gudelj

 

Srijeda                 21. 12.   6,00 + Petar, Marija i Anto Štuc

 

Četvrtak               22. 12.   6,00 + Jela Rašić

 

Petak                  23. 12.   6,00 + Željko Tomljenović

 

Subota                  24. 12.   6,00 + Adam Mehandžija

                                        20,00 + Ivan Nikolić

                                        24,00   Na nakanu

 

Nedjelja               25. 12.   8,00    Za župljane

                                        10,30 + Stjepan Ećimović

                                       18,30 + Kata, Ferdinand i obitelj Miličević