ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. prosinca 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA DOŠAŠĆA – Sv. Barbara

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Saba

Utorak:         Sv. Nikola biskup

Srijeda:         Sv. Ambrozije

Četvrtak:       Bezgrješno začeće Bl. Dj. Marije

Petak:            Sv. Valerija

Subota:          Gospa Loretska

Nedjelja:       3. NEDJELJA DOŠAŠĆA

 

 1. Sv. Mise: Radnim danom je svako jutro u 6,00 sati Sv. Misa Zornica. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi ovako; svaki dan nakon zornce do 8,00; zatim ponedjeljkom i poslije podne od 16,00 – 18,00; ostale dane nakon zornce do 8,00 i prije podne od 9,00 – 10,00 te poslije podne od 16,00 – 18,00; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 384 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 29 obitelji. Potičem i ostale. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk za osnovnu školu je za ovo polugodište završio. Nastavit ćemo drugo polugodište od 1. veljače. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nastavljau susrete nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava za Krizmu uključuje obavezno sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku. Potičem svu djecu da i dalje redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Zornice: Cijelo Došašće svaki radni dan je u jutro u 6,00 Sv. Misa „Zornica“. Svaki dan prije zornice od 5,30 je prilika za Sv. Ispovijed. Na Zornice posebno pozivam djecu. Nakon zornice pozivam djecu u dvoranu na čaj i kifle gdje će pričekati polazak u školu.

 

 1. Posjet biskupa iz Tanzanije: U nedjelju 11. i ponedjeljak 12. prosinca u našoj župi biti će gost biskup iz Tanzanije iz nadbiskupije Arusha, mons. Prosper Baltazar Lyimo. U nedjelju u 18,30 predvodit će večernju Sv. Misu, a nakon Mise imat će susret s vama vjernicima a posebno s krizmanicima. U ponedjeljak će predvoditi Sv. Misu zornicu. Milostinju koju prikupimo kod nedjeljne večernje Sv. Mise i kod Zornice dat ćemo njemu. Planirajte si te dane da možete doći na susret i na Zornicu i upoznati se sa djelovanjem Crkve u Tanzaniji, i općenito u Africi.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2023. god. Možete ih nabaviti ispred crkve ili u župnom uredu.

 

 1. Božićna Ispovijed za starije i bolesne: Božićna Ispovijed za starije i bolesne ovdje u crkvi biti će 14. 12. od 10,00 sati. Ispovijed po kućama biti će 21. 12. od 9,00 sati. Za ispovijed kod kuće obavezno treba prijaviti bolesnika da znam kome trebam doći. Velika božićna Ispovijed za sve biti će u subotu 17. 12. od 9,30.

 

 1. Bezgješno začeće Bl. Dj. Marije: U četvrtak je svetkovina Bezgrješnog začeća Bl. Dj. Marije. Sv. Mise su u jutro zornica u 6,00 i u 10,30. Taj dan je naše župno hodočašće Gospi Brze Pomoći. Naša Sv. Misa je u 17,00. Trebaju sudjelovati naši čitači, pjevači i ministranti. Pozivam i sve vas ostale koji god možete, da se pridružimo ovom hodočašću i molimo zagovor Gospe Brze Pomoći. Neka to bude odraz našeg zajedništva i zajedničke molitve dragoj Gospi. To je hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su u 7,00; 9,00; 11,00 i popodne u 17,00 i 19,00 sati.

 

 1. Svete Mise: Od sutra počinjem upisivati Sv. Mise za iduću godinu. Po odredbi biskupske konferencije naknada za Sv. Misu je 7 eura ili 53 kune. Gregorijana je 350 eura. Upisujem Sv. Mise za cijelu godinu. Molim da kod upisa Sv. Mise odmah i uplatite.

 

 1. Božićna pšenica: Do Sv. Lucije svaki dan će nakon zornice i nedjeljom nakon svake Sv. Mise članice molitvenih grupa prodavati pšenicu koju ćete moći posijati za Božić. Sav prihod koji prikupimo dat ćemo biskupu iz Tanzanije.

 

13. Nedjelja Caritasa: Slijedeća nedjelja 3. Došašća je “NEDJELJA CARITASA”. Svojim darom pomažemo siromašne i projekte koje provodi hrvatski Caritas. Sva naša milostinja i darovi te nedjelje idu za potrebe              Caritasa

 

 1. Košara dobrote: I ove godine kao i prijašnjih godina do 21. 12. prikupljat ćemo hranu i higjenske potrebštine za siromašne u našoj župi. Od prikupljenih stvari napravit ćemo pakete i uljepšati Božić onima koji imaju manje od nas. Pokraj ambona stajat će košara gdje ćemo moći staviti svoje darove.

 

15.  Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak          5. 12.   6,00 + iz obitelji Čuljak i Ercegovac

 

Utorak                 6. 12.   6,00 + Anđelka i Petar Martinović

 

Srijeda                 7. 12.   6,00 + iz obitelji Opačak i Katavić

 

Četvrtak               8. 12.   6,00 + Marijan, Anica, Jure i Ivan Kljajić

                                       10,30 + Ivan i PavA Karatović

 

Petak                  9. 12.   6,00 + Mato Japarić

 

Subota                10. 12.   6,00 + Branko Bilogrević

 

Nedjelja             11. 12.   8,00    Za župljane

                                      10,30 + Rudolf i Drago Đaković

                                      18,30 + Slavka i Ivan Dugandžić