ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. studenog 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Jakov Markijski

Utorak:         Sv. Saturnin

Srijeda:         Sv. Andrija apostol

Četvrtak:       Sv. Egidije

Petak:            Sv. Bibijana – Blanka

Subota:          Sv. Franjo Ksaverski

Nedjelja:       2. NEDJELJA DOŠAŠĆA – Sv. Barbara

 

 1. Sv. Mise: Radnim danom je svako jutro u 6,00 sati Sv. Misa Zornica. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi ovako; svaki dan nakon zornce do 8,00; zatim ponedjeljkom i poslije podne od 16,00 – 18,00; ostale dane nakon zornce do 8,00 i prije podne od 9,00 – 10,00 te poslije podne od 16,00 – 18,00; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 355 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 25 obitelji. Potičem i ostale. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk je još idući tjedan: 1. raz. – četvrtak u 17,00 sati; 2. raz. – četvrtak u 16,00 sati; 3. raz. – četvrtak u 15,00 sati; 4. raz. – ponedjeljak u 16,00 sati. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava za Krizmu uključuje obavezno sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku. Potičem svu djecu da redovito dolaze na župni vjeronauk, a isto tako da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete na vjeronauk i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Zornice: Od sutra svaki radni dan je u jutro u 6,00 Sv. Misa „Zornica“. Svaki dan prije zornice od 5,30 je prilika za Sv. Ispovijed. Na Zornice posebno pozivam djecu. Nakon zornice pozivam djecu u dvoranu na čaj i kifle gdje će pričekati polazak u školu.

 

 1. Posjet biskupa iz Tanzanije: U ponedjeljak 12. i utorak 13. prosinca u našoj župi biti će gost biskup iz Tanzanije iz biskupije Arusha, mons. Prosper Baltazar Lyimo. U ponedjeljak u 18,00 imat će susret s vama vjernicima, a u utorak će imati zornicu. Milostinju koju prikupimo kod te Zornice dat ćemo njemu. Planirajte si te dane da možete doći na susret i na Zornicu i upoznati se sa djelovanjem Crkve u Tanzaniji, i općenito u Africi.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2023. god. Možete ih nabaviti ispred crkve ili u župnom uredu.

 

 1. Došašće – Advent: Danas je prva nedjelja Došašća – Adventa. Došašće je vrijeme iščekivanja i nade. To je pokorničko vrijeme kada smo pozvani više moliti, ali i pokazati svoju solidarnost sa potrebnima, osobito starima, osamljenima i siromašnima. Uzmimo si za pokoru kroz ovo Došašće posjetiti nekoga starog i osamljenog.

 

 1. Božićna Ispovijed za starije i bolesne: Božićna Ispovijed za starije i bolesne ovdje u crkvi biti će 14. 12. od 10,00 sati. Ispovijed po kućama biti će 21. 12. od 9,00 sati. Za ispovijed kod kuće obavezno treba prijaviti bolesnika da znam kome trebam doći.

 

 1. Svete Mise: Prošlih godina nakon Svih Svetih upisivao sam Sv. Mise za narednu godinu. Kako se od nove godine uvodi novi novac EURO za sada još neću primati Sv. Mise dok ne dobijemo od Nadbiskupskog ordinarijata iz Đakova upute i nove odredbe. Kada dođu na vrijeme ću vas izvijestiti.

 

 1. Božićna pšenica: Do Sv. Lucije svaki dan će nakon zornice i nedjeljom nakon Sv. Mise članice molitvenih grupa prodavati pšenicu koju ćete moći posijati za Božić. Sav prihod koji prikupimo dat ćemo biskupu iz Tanzanije.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        28. 11.   6,00 + Ilija, Jozo, Marta i Marija Majić i Ruža Marić

 

Utorak               29. 11.   6,00 + Iva i Ilija Rašić

 

Srijeda               30. 11.   6,00 + Marko i Marija Mršić

 

Četvrtak               1. 12.   6,00 + Manda Lukač

 

Petak                  2. 12.   6,00 + Mato Terzić

 

Subota                  3. 12.   6,00    Za duše u Čistilištu

 

Nedjelja               4. 12.   8,00    Za župljane

                                      10,30 + Antun i Ana Brzica i Željka Čičak

                                      18,30 + Josip Jukić