ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Alfons Rodrigez

Utorak:         SVI SVETI

Srijeda:         Dušni dan

Četvrtak:       Sv. Martin Pores

Petak:            Sv. Karlo Boromejski

Subota:          Sv. Emerik – Mirko

Nedjelja:       32. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi redovito; u ponedjeljak 16,30 do 18,00; ostale dane prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi. Na Svi Svete i na Dušni Dan župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 266 obitelji. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 12 obitelji. Potičem i ostale. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Nova vjeronaučna godina: Nastavljamo sa župnim vjeronaukaom. Idući tjedan na redu su: 1. raz. – četvrtak u 17,00 sati; 2. raz. – četvrtak u 16,00 sati; 3. raz. – četvrtak u 15,00 sati; 4. raz. – ponedjeljak u 16,00 sati. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava za Krizmu uključuje obavezno sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku. Potičem svu djecu da redovito dolaze na župni vjeronauk, a isto tako da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete na vjeronauk i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. „100 kubika toplih iskrica“: I ove godine dekanatski Caritas Brodskih dekanata organizira humanitarnu akciju „100 kubika toplih iskrica“ u kojoj prikupljamo novac za nabavku ogrjevnih drva za siromašne u našim župama. Ovdje kod ambona je košarica gdje možete ostaviti svoj dar ili osobno donijeti u župni ured. Akcija traje do blagdana Svih Svetih, kada ćemo milostinju prikupljenu kod Sv. Mise na groblju pribrojiti ovoj akciji. Budimo solidarni s onima koji imaju manje od nas i potrebni su naše pomoći. Pomozimo koliko možemo.

 

 1. Bračni jubileji: U nedjelju 13. studenog pod večernjom Sv. Misom proslavit ćemo bračne jubileje. Pozivam sve koji ove godine obilježavaju 10, 20, 25 – srebreni jubilej; 30, 40, 50 – zlatni jubilej braka da se prijave u župni ured kako bismo tom Sv. Misom zahvalili Gospodinu za njihove godišnjice braka.

 

 1. Svi Sveti: U utorak je svetkovina Svih Svetih. To je jedna od zapovijedanih svetkovina kada smo dužni sudjelovati na Sv. Misi. U našoj župnoj crkvi Sv. Mise su u 8,00 i u 18,30. Na gradskom groblju Sv. Misa je u 11,00 sati.

 

 1. Blagoslov grobova: Pojedinačni blagoslov grobova biti će na Svi Svete nakon Sv. Mise do 15,00 sati i na Dušni dan nakon Sv. Mise do 11,00 sati.

 

 1. Potpuni oprost za pokojne: Potpuni oprost za pokojne može izmoliti svaki koji od 1. i 2. 11. pohodi groblje ili crkvu i uz obavljenu ispovijed i pričest izmoli Oče naš, vjerovanje i jednu molitvu na nakanu Svetog oca pape. Oprost se može namijeniti samo za jednog pokojnika.

 

 1. Dušni dan: U srijedu je spomen svih vjernih mrtvih – Dušni dan. Sv. Mise su na groblju je u 9,00, a u našoj župnoj crkvi Sv. Mise su u 8,00 i u 18,30 je rekvijem za sve pokojne župljane.

 

 1. Prvi petak: Ovaj tjedan je prvi petak u mjesecu. Pobožnost Presvetom Srcu Isusovom je nakon večernje Sv. Mise. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2023. god. Možete ih nabaviti ispred crkve ili u župnom uredu.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

     Ponedjeljak        31. 10. 18,30 + Josip Jerković

 

Utorak                      1. 11.  8,00 + Marija Terzija

                                         18,30 + iz obitelji Ilije Ćosić i Ante Kozina

 

Srijeda                    2. 11.  8,00 + Jozo Jukičić i obitelj Zeba

                                         18,30    Za sve pokojne župljane

 

Četvrtak                 3. 11. 18,30   Za duše u Čistilištu

 

Petak                     4. 11. 18,30 + Ivka i Marko Mihalj

 

Subota                  5. 11. 18,30 + Ilija i Mara Ević i Orka i i Ilija Blažanović

 

Nedjelja                 6. 11.   8,00    Za župljane

                                       10,30 + Marijan, Martin i Mara Kozina

                                        18,30 + Tiho, MirA i Mato Dujaković