ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Ignacije Antiohijski

Utorak:         Sv. Luka evanđelist

Srijeda:         Sv. Pavao od Križa

Četvrtak:       Sv. Vendelin

Petak:            Sv. Uršula

Subota:          Sv. Ivan Pavao II, papa

Nedjelja:       30. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna radi redovito; u ponedjeljak 16,30 do 18,00; ostale dane prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; u subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Ove godine do sada je lukno podmirilo 236 obitelj. Prošli tjedan svoje obveze podmirilo je 15 obitelji. Potičem i ostale. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Nova vjeronaučna godina: Nastavljamo sa župnim vjeronaukaom. Idući tjedan na redu su: 1. raz. – četvrtak u 17,00 sati; 2. raz. – četvrtak u 16,00 sati; 3. raz. – četvrtak u 15,00 sati; 4. raz. – ponedjeljak u 16,00 sati. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava za Kriu uključuje obavezno sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku. Potičem svu djecu da redovito dolaze na župni vjeronauk, a isto tako da redovito dolaze na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno pozivam vas roditelje i vas starije da djecu rdovito šaljete na vjeronauk i potičete ih na redovito sudjelovnje na Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svetinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. „100 kubika tolih iskrica“: I ove godine dekanatski Caritas Brodskih dekanata organizira humanitarnu akciju „100 kubika toplih iskrica“ u kojoj prikupljamo novac za nabavku ogrjevnih drva za siromašne u našim župama. Ovdje kod ambona je košarica gdje možete ostaviti svoj dar ili osobno donijeti u župni ured. Akcija traje do blagdana Svih Svetih, kada ćemo milostinju prikupljenu kod Sv. Mise na groblju pribrojiti ovoj akciji. Budimo solidarni s onima koji imaju manje od nas i potrebni su naše pomoći. Pomozimo koliko možemo.

 

 1. Zahvalna nedjelja: Danas je u našoj župi „Zahvalna nedjelja za plodove zemlje“. Pod Sv. Misom u 10,30 zahvalit ćemo Gospodinu za sve plodove zemlje kojima nas je obdario za svagdanju prehranu, kao i za sva dobročinstva kojima nas je obdario u svagdanjem životu.

 

 1. Listopadska pobožnost: Cijeli ovaj mjesec listopad je Listopadska pobožnost u čast Majci Božjoj. Svaki dan Prije Sv. Mise u 18,00 je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj. Nastojmo barem koji dan kroz ovaj Mjesec posvetiti našoj Nebeskoj Majci Mariji. Dođimo i molimo Marijin majčinski zagovor i pomoć u svagdanjem životu.

 

 1. Misijska nedjelja: U nedjelju je Misijska nedjelja. Svojom molitvom i svojim darovima pomažemo misionare i njihov rad u dalekim zemljama gdje navješćuju Evanđelje. Svi naši darovi i milostinja te nedjelje idu za misije.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U subotu je blagdan Sv. Ivana Pavla II. „Krunica s papom“ je u 18,00. a zatim je u 18,30 Sv. Misa. Nakon Sv. Mise je klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise. Dođimo i proslavimo godišnji spomen našeg nebeskog suzaštitnika.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        17. 10. 18,30 + Franjo, Jure i Mara Nujić

 

Utorak               18. 10. 18,30   Na naknau Schőnstatske obitelji

 

Srijeda               19. 10. 18,30 + Karlo i Jelena Matanović

 

Četvrtak             20. 10. 18,30 + Jure Kljajić

 

Petak                21. 10. 18,30 + Mijo, Manda Ilija i Ivka Dujmić

 

Subota                22. 10. 18,30 + iz obitelji Arelić

 

Nedjelja             23. 10.   8,00    Za župljane

                                      10,30 + Jozo i Ivka Ključević

                                      18,30 + Ljubica i Ivan Lovreković