ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. rujna 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Ime Marijino

Utorak:         Sv.  Ivan Zlatousti

Srijeda:         Uzvišenje Sv. Križa

Četvrtak:       Gospa Žalosna

Petak:            Sv. Kornelije i Ciprijan

Subota:          Rane Sv. Franje                                                                               

Nedjelja:       25. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: jutarnja u 8,00; župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured od ovog tjedna ima redovito radno vrijeme; ponedjeljkom poslije podne od 16,30 – 18,00; ostale dane prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00; subotom od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Zahvaljujem svima Vama koji rdovito plaćate lukno i vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Početak nove školske godine: Započela je nova školska godina. Ovaj tjedan je Sv. Ispovijed za početak školske godine. Vjeroučiteljice će se dogovoriti sa svakim razredom i doći sa djecom u crkvu na Ispovijed. Kada obavimo Sv. Ispovijed imat ćemo zaziv Duha Svetoga. Potičem svu djecu da nedjeljom redovito dolazite na nedjeljnu Sv. Misu. Posebno potičem vas roditelje i vas starije da djecu potičete na rdovito sudjelovnje u Sv. Misi i odgajate djecu da je nedjeljna Sv. Misa najveća svstinja i blago koje nam je Gospodin ostavio.

 

 1. Godišnii susret prijatelja Malog Isusa : U subotu, 1. listopada 2022. sestre Služavke Maloga Isusa organiziraju odlazak na godišnji susret Prijatelja Maloga Isusa koji se održava u Štitaru, župa Sv. Mateja. Susret uključuje slavlje svete mise, pobožnost Djetetu Isusu i obiteljsko klanjanje pred jaslicama. Predvoditelj misnog slavlja i domaćin susreta je preč. Pavao Madžarević, župnik u Štitaru sa župljanima. Prijava sudjelovanja je kod sestara Služavki Maloga Isusa u Brodskom Vonogorju na tel. 035 465 465 ili 098 820 7501. Cijena putovanja je 60 kuna. Polazak će biti sa Kolonije, u 8:30 sati, 1. listopada 2022. godine.

 

 1. Duhovna obnova u Međugorju: Sestre Služavke Maloga Isusa iz Brodskog Vinogorja, od 7. do 9. listopada 2022. godine, organiziraju odlazak na duhovnu obnovu u Međugorje koju će voditi don Josip Radić. Duhovna obnova i hodočašće namijenjeni su simpatizerima i članovima društva Prijatelji Maloga Isusa. Prijava za duhovnu obnovu i hodočašće je kod sestara Služavki Maloga Isusa u Brodskom Vonogorju na tel. 035 465 465 ili 098 820 7501.

 

 1. Časoslov: Radnim danom svaku večer uz Sv. Misu molimo časoslov, službenu molitvu Crkve. Zato si ponesite naočale da vidite moliti psalme.

 

 1. Upis za pripravu na Sv. Krizmu: Priprava za Sv. Krizmu je dvije školske godine. Stoga koji se žele krizmati 2024. godine, dužni su ove jeseni započeti pripravu. To su učenici 1. razreda srednje škole. Tko se želi krizmati neka se dođe upisati u župni ured kada je radno vrijeme. Priprava će početi od 1. listopada nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Priprava uključuje sudjelovanje na Sv. Misi i nakon Mise predavanje i pouku.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        12. 9. 18,30 + Zdravko Čuljak

 

Utorak               13. 9. 18,30 + iz obitelji Daidžić i Mišić

 

Srijeda               14. 9. 18,30 + Ivan, Eva i Mirko Junačko

 

Četvrtak             15. 9. 18,30 + Vinko Marinić

 

Petak                16. 9. 18,30 + Pero Kovalj

 

Subota             17. 9. 18,30 + Luka i Anđa Popić

 

Nedjelja             18. 9.   8,00    Za župljane

                                    10,30 + Zvonimir Pranjić

                                    18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji