PRVI PETAK

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

PRVI PETAK

Ovaj tjedan je prvi petak. Započinjemo Veliku devetnicu „Devet prvih petaka u čast Presvetom Srcu Isusovom“. Devetnica traje devet mjeseci. Za svaki prvi petak treba se ispovjediti i na sam prvi petak primiti Sv. Pričest i obaviti pobožnost Presvetom Srcu Isusovom. Tko ne uspije započeti deveticu ovaj mjesec može početi idući jer ćemo pobožnost završiti na prvi petak u lipnju. Devetnica se obavlja devet mjeseci bez prekida. Svaki vjernik trebao bi barem jednom u životu obaviti ovu veliku devetnicu. Sam Isus je preko Sv. Marije Margarete Alacoqe obećao mnoge milosti onima koji obavljaju ovu devetnicu. Posebna milost je „da neće umrijeti prije nego se pomiri s Bogom“. To znači da neće umrijeti bez Milosti Božje. Odazovimo se Isusovom pozivu i započmimo ovu devetnicu Presvetom Srcu Isusovom, da primimo obećane milosti. Nađimo vremena i budimo štovatelji Presvetog Srca Isusovog.