ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. kolovoza 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Dominik

Utorak:         Sv. Trezija Benedikta od Križa

Srijeda:         Sv. Lovro, đakon i mučenik

Četvrtak:       Sv. Klara

Petak:            Sv. Ivana Franciska Chantal

Subota:          Sv. Poncijan i Hipolit                                                                       

Nedjelja:        20. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Maksimilijan Kolbe

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su: jutarnja u 8,00, župna u 10,30. Večernje Sv. Mise NEMA, jer je uočnica Velike Gospe i mnogi će hodočastii u Marijina Svetišta.

 

 1. Župni ured: Župni ured kroz SRPANJ i KOLOVOZ radi samo poslije podne od 16,30 – 18,00 i subotom od 9,00 – 10,00. Ponedjeljkom te subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete naše planirane radove. Gospodin svima vratio stostruko. Još je preostalo skupljanje za srpanj. Hvala svima vama koji sudjelujete u ovoj akciji. Kada završi akcija stavit ću na oglasnu ploču kompletan izvještaj darovatelja kako biste vidjeli sudjelovanje župljana. Posebno hvala povjerenicima koji su žrtvovali svoje vrijeme i uložili trud za dobrobit svih nas. Uvijek se sjetite da sve što radimo je za dobrobit svih nas, cijele naše župe.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Devetnica za Veliku Gospu: Devetnicu za Veliku Gospu započeli smo u petak na blagdan Gospe Snježne kako bismo završili 13. 8. jer je u nedjelju 14. 8. uočnica Velike Gospe i mnogi će hodočastiti u Marijina svetišta. Svaku večer prije Sv. Mise je Krunica, litanije Majci Božjoj s pripadajućim molitvama. Dođimo ove dane i molimo zagovor naše nebeske Majke Marije – Velike Gospe. Nađimo vremena i budimo vjerni molitelji i štovatelji drage nam Gospe. Devetnica u Brodskom Vinogorju započela je u subotu 6. 8. Sv. Misa je svaku večer u 19,00.

 

 1. Uočnica Velike Gospe: U nedjelju poslije podne počnje slavlje Velike Gospe. U Svetištu Mjake Božje Koštarske u Slavonskom Kobašu Sv. Misa je u 19,00 koju predvodi požeški biskup mons. Antun Škvorčević. U Brodskom Vinogorju Sv. Misa je u 19,00. Pođimo u jedno od svetišta Majke Božje i budimo vjerni hodočasnici i štovatelji Marijini.

 

 1. Časoslov: Radnim danom svaku večer uz Sv. Misu molimo časoslov, službenu molitvu Crkve. Zato si ponesite naočale da vidite moliti psalme.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: U ponedjeljak je 8. u mjesecu kolovozu, “Hodočanički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su u 7,00; 9,00; 11,00 i popodne u 17,00 i 19,00 sati.

 

 1. Sveti Lovro: U srijedu je Sv. Lovro. Na gradskom groblju ispred mrtvačnice Sv. Misa je u 8,30. Nakon Mise je pojedinačni blagoslov grobova do 11,00 sati.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak      8. 8. 18,30 + Ivan Kutlić

 

Utorak             9. 8. 18,30 + Halina Gudelj

 

Srijeda           10. 8. 18,30 + Zvonko Gutić

 

Četvrtak         11. 8. 18,30 + Ante Brekalo

 

Petak            12. 8. 18,30 + Ante i Mara Pranjić

 

Subota            13. 8. 18,30 + Anđelka Karlović

 

Nedjelja        14. 8.   8,00 + Luka i Mara Garić

                               10,30 + Kata i Ilija Oreč

                               18,30   NEMA SV. MISE