ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. lipnja 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Ladislav

Utorak:         Sv. Irenej

Srijeda:         Sv. Petar i Pavao, apostoli

Četvrtak:       Sv. Rimski prvomučenici

Petak:            Sv. Aron

Subota:          Sv. Oton                                                                                          

Nedjelja:       14. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Toma apostol

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 7,30 . U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu, jutarnja u 8,00, župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi: ponedjeljak 16,30 – 18,00: utorak, srijedu, četvrtak i petak od 9,00 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00. U subotu  od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove naše radove. Gospodin svima vratio stostruko. Kako sam najavio u pismu koje ste dobili, skupljat ćemo kroz četiri mjeseca, od travnja do srpnja, po 50 kn po obitelji. Sredstva su namijenjena za obnovu župne crkve i žune kuće. Prva dva mjeseca prošla su dobro. Na redu je skupljanje za lipanj i srpanj. Hvala svima vama koji sudjelujete u ovoj akciji. Posebno hvala povjerenicima koji su žrtvovali svoje vrijeme i uložili trud za dobrobit svih nas. Uvijek se sjetite da sve što radimo je za dobrobit cijele naše župe.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Sv. Petar i Pavao: U srijedu je blagdan aposolskih prvaka Sv. Petra i Pavla. Sv. Mise su u 8,00 i večernja u 18,30.

 

 1. Hodoćašće u Međugorje: Hodočašće u Međugorje OTKAZUJEMO jer se nije prijavio dovoljan broj hodočasnika. Prijavilo se svega 16 osoba od toga iz naše župe samo 11. Taj broj hodočssnika ne može pokriti troškove prijevoza i zbog toga moramo otkazati hodočašće.

 

 1. Župna kateheza: Župni vjeronuk za ovu školsku godinu smo završili. Nastavit ćrmo s početkom nove školske godine. Podsjećam da i dalje treba svake nedjelje i zapovjedanog blagdana redovito dolaziti na Sv. Misu. Vi stariji i roditelji šaljite djeci nedjeljom na Sv. Misu.

 

 1. Časoslov: Radnim danom svaku večer uz Sv. Misu molimo časoslov, službenu molitvu Crkve. Zato si ponesite naočale da vidite moliti psalme.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak      27. 6. 18,30 + Josip Jukić

 

Utorak             28. 6. 18,30 + Ivan Trusić

 

Srijeda             29. 6.   8,00 + Josip, Anka i Stjepan Matičević

                                  18,30 + Pejo, Mijat, Jozo i Kata Jelavić

 

Četvrtak           30. 6. 18,30 + Vinko Milobara i Ivica Marinić

 

Petak                  1. 7. 18,30 + Josip Jukić

 

Subota                 2. 7.   7,30    Za duše u Čistilištu

 

Nedjelja              3. 7.   8,00   Za župljane

                                   10,30 + Ilija i Iva Rašić

                                   18,30 + Ante i Kata Princip