ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. lipnja 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Naum Ohridski

Utorak:         Sv. Alojzije Gonzaga

Srijeda:         Sv. Ivan Fisher i Toma Mohr

Četvrtak:       Sv. Josip Cafasso

Petak:            Presveto Srce Isusovo – ujedno je Rođenje Sv. Ivana Krstitelja

Subota:          Bezgješno Srce Marijino                                                                 

Nedjelja:       13. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu, jutarnja u 8,00, župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi: ponedjeljak 16,30 – 18,00: utorak, srijedu, četvrtak i petak od 9,00 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00. U subotu  od 9,00 – 10,00. Subotom popodne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove naše radove. Gospodin svima vratio stostruko. Kako sam najavio u pismu koje ste dobili, skupljat ćemo kroz četiri mjeseca, od travnja do srpnja, po 50 kn po obitelji. Sredstva su namijenjena za obnovu župne crkve i žune kuće. Prva dva mjeseca prošla su dobro. Na redu je skupljanje za lipanj i srpanj. Hvala svima vama koji ste sudjelovali u ovoj akciji. Posebno hvala povjerenicima koji su žrtvovali svoje vrijeme i uložili trud za dobrobit svih nas. Uvijek se sjetite da sve što radimo je za dobrobit cijele župe.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U srijedu je „22. U mjesecu – dan Sv. Ivana Pavla II”. Krunica s papom je u 18,00 a iza Sv. Mise klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise.

 

 1. Presveto Srce Isusovo: U petak je svetkovina Presvetog Srca Isusovog. Sv. Mise su prije podne u 8,00 i večernja u 18,30. Nakon večernje Sv. Mise, je pobožnost Presvetom Srcu Isusovom.

 

 1. Bezgješno Srce Mrijino: U subotu crkva slavi Bezgješno Srce Marijino. Na Budainki je crkveni god. U našoj župnoj crkvi Sv. Misa je u 18,30.

 

 1. Hodoćašće u Međugorje: Naša župa organizira hdodočašće u Međugorje od 1. do 3. 7. Kreće se 1. 7. u petak u 21 sat, a povratak je u nedjelju u kasnijim večernjim satima. Na povratku posjetit ćemo Mostar. Cijena hodočašća je 450 kn. U cijenu je uračunat prijevoz, večera u subotu navečer, prenoćište i doručak u nedjelju, te turistička taksa od 2 eura po osobi. Smještaj je u klimatiziranim sobama u pansionu “Polonia” 700 m od crkve. Prijvit se može još ovaj tjedan. Tko misli ići neka se javi što prije jer imamo 46 mjesta u autobusu, i ako ne skupimo dovoljan broj otkazat ćemo hodočašće.

 

 1. Župna kateheza: Župni vjeronuk za ovu školsku godinu smo završili. Nastavit ćrmo s početkom nove školske godine. Podsjećam da i dalje treba svake nedjelje i zapovjedanog blagdana redovito dolaziti na Sv. Misu.

 

 1. Časoslov: Radnim danom svaku večer uz Sv. Misu molimo časoslov, službenu molitvu Crkve. Zato si ponesite naočale da vidite moliti psalme.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

 Ponedjeljak      20. 6. 18,30 + Josip Jukić

 

Utorak             21. 6. 18,30 + Josip Svrakačić

 

Srijeda             22. 6. 18,30 + Iva i Jozo Jelavić

 

Četvrtak           23. 6. 18,30 + Mada, Božo i Petar Štuc

 

Petak              24. 6.   8,00 + Jure Kljajić

                                 18,30 + Ivan, Jela i Marija Rašić

 

Subota             25. 6. 18,30 + Stipo i Luka Jurišić

 

Nedjelja          26. 6.   8,00   Za župljane

                                 10,30 + Josip Olić

                                 18,30 + Marija, Jela i Petar Aračić