ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. svibnja 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. USKRSNA NEDJELJA – Isus Dobri Pastir

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak: Sv. Pahomije

Utorak:         Bl. Ivan Merz

Srijeda:         Sv. Mamerto

Četvrtak:       Sv. Leopold Mandić

Petak:            Gospa Fatimska

Subota:          Sv.Matija, apostol                                                                              

Nedjelja:        5. VAZMENA – Sv. Sofija

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je na večer u 18,30, osim u subotu kada je u 10,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu, jutarnja u 8,00, župna u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi: ponedjeljak 16,30 – 18,00: utorak, srijedu i četvrtak od 9,00 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 17,30. U petak ured ne radi jer je ispovijed krizmanika i subotu jer je Krizma.  Nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove naše radove. Gospodin svima vratio stostruko. Kako sam najavio u pismu koje ste dobili, skupljat ćemo kroz četiri mjeseca po 50 kn po obitelji. Sredstva su namijenjena za obnovu župne crkve. Prvi mjesec je prošao odlično. Hvala svima vama koji ste sudjelovali u ovoj akciji. Posebno hvala povjerenicima koji su žrtvovali svoje vrijeme i uložili trud za dobrobit svih nas. Uvijek se sjetite da sve što radimo je za dobrobit cijele župe. Neka vam uvijek u ušima zvone Isusove riječi: „Mjerom kojom mjerite i vama će se za uzvrat mjeriti”.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve roditelje krizmanika i prvopričesnika, da prije Krizme i Prve sv. Pričesti podmirite sve svoje obveze prema župi. Zato nemojte čekati zadnji dan pred Krizmu i Prvu Pričest. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Župna kateheza: Župni vjeronuk ovaj tjedan imaju ovi razredi: 3. raz. u srijedu u 10,00; 5. raz. utorak u 16,00; 6. raz. ponedjeljak u 16,00; 7. raz. srijeda u 15,00; 8. raz četvrtak u 17,00; krizmanici 1.raz srednje škole u nedjelju nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Trodnevnica: U srijedu, četvrtak i petak je trodnevna priprava za Svetu Krizmu. Od 17,30 je prilka za Sv. Ispovijed za roditelje i kumove. U 18,30 je Sv. Misa. Pozivam sve roditelje I kumove koji sui z ove župe da se ispovijede. Kumovi koji nisu iz ove župe mogu se ispovijediti u svojoj župi.

 

 1. Ispovijed Krizmanika: U petak je ispovijed krizamnika. Ispovijed je prije podne od 10,00 do 12,00 i poslije podne od 15,00 do 17,00.

 

 1. Ispit Krizamnika: Sutra u ponedjeljak 9. svibnja u 20,00 sati je susret krizamtelja ili njegovog delegata sa krizamnicima. Ujedno je to i provjera znanja. Svi krizmanici obvezni su doći na ovaj sustret i ispit.

 

 1. Sveta Krizma: U subotu 14. svibnja u našoj župi je Sveta Krizma. Sv. Misa je u 10,30. Krizamtelj je mons. Fabiojan Svalina biskup coadjutor srijemski. Na Sv. Misu može doći tko god želi, nema nikakvih ograničenja. Molim Sve Krizamnike da dođu barem 15 minuta prije Sv. Mise i zauzmu svoja mjesta. Svi krizmanici i njihovi kumovi imat će mjesto za sjesti, a ostali neka stoje. Molim da za Sv. Mise nitko ne šeće po crkvi i ne snima osim službenog fotografa. Poslije Sv. Mise slobodno se fotogafirajte i snimajte bez ograničanja, ali za vrijeme Svete mise poštujmo svetost crkve i Svetost sakramenta Krizme.

 

 1. Dan duhovnih zvanja: Danas je nedjelja Dobrog Pastira – svjetski dan molitve za duhovna zvanja. Uključimo se u ovu molitvu i molimo gospodara žetve da pošalje dovoljno radnika u svoju žetvu, da nam dade dovoljan broj svećenika redovnika i redovnica.

 

 1. Svibanjske pobožnosti: Mjesec svibanj posvećen je Majci Božjoj. Cijeli mjesec obavljamo svibanjke pobožnosti u čast Majci Božjoj. Svaku večer u 18,00 je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je u 18,30 Sv. Misa. Nađimo si vremena barem koji dan kroz ovaj mjesec i dođimo na pobožnost i Sv. Misu, moleći Marijin zagovor. Sigurno svatko od nas ima zašto moliti.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak        9. 5. 18,30 + Luka, Ana i Josip Olić

 

Utorak             10. 5. 18,30 + Branko Bilogrević

 

Srijeda             11. 5. 18,30 + Josip Jukić

 

Četvrtak           12. 5. 18,30 + Marko, Anica i Pejo Tomić

 

Petak              13. 5. 18,30 + Marko Kovačević

 

Subota             14. 5. 10,30    Na naknau

 

Nedjelja            15. 5.   8,00    Za sve župljane;

                                   10,30 +Ilija Jelinić

                                   18,30 + iz obitelji Jelić