ŽUPNI OGLASI

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. travnja 2022.

ŽUPNI OGLASI

 

 

 1. USKRSNA – Nedjelja Božanskog Milosrđa

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjelja: Sv. Marko, evanđelist

Utorak:       Sv. Marcelin

Srijeda:       Bl. Ozana Kotorska

Četvrtak:     Sv. Petar Chanel

Petak:          Sv. Katarina Sijenska

Subota:        Sv. Pio V, papa                                                                                  

Nedjelja:      3. VAZMENA – Sv. Josip Radnik

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je na večer u 18,30, osim u ponedjeljak kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu, jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi: utorak, srijedu, četvrtaak i petak prije podne od 9,00 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00. U subotu od 9,00 – 10,00. U ponedjeljak ne radi. Nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove naše radove. Gospodin svima vratio stostruko. Kako sam najavio u pismu koje ste dobili, skupljat ćemo kroz četiri mjeseca po 50 kn po obitelji. Sredstva su namijenjena za obnovu župne crkve. Sve sam objasnio u župnom pismu i nije potrebno ponavljati. Molio bih Vas da se uključite u ovu akciju. Znam da je kriza i da uvijek nedostaje sredstava. Nemojte dozvoliti da baš zapnete na ovih 50 kn koje ćete dati za svoju župnu crkvu. Kada k vama dođe povjerenik nemojte se otresati na njega i dočekat iga pogrdnim riječima. Ako ne možete dati svoj dar jednostavno kažite „nemam” i nitko se neće ljutiti, a ne svakakvim pogradma dočekati povjernika koji je odvojio svoje vrijeme i uložio trud za našu zajedniku stvar – našu župnu crkvu. Uvijek se sjetite Isusovih riječi: „Mjerom kojom mjerite i vama će se za uzvrat mjeriti”.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve roditelje krizmanika i prvopričesnika, da prije Krizme i Prve sv. Pričesti podmirite sve svoje obveze prema župi. Zato nemojte čekati zadnji dan pred Krizmu i Prvu Pričest. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalnim potrebama naše župe.

 

 1. Župna kateheza: Župni vjeronuk nastavljamo slijedeći tjedan. Na redu su: 3. raz. srijeda u 10,00; 5. raz. utorak u 16,00; 6. raz. ponedjeljak u 16,00; 7. raz. srijeda u 15,00; 8. raz. četvrtak u 17,00; krizmanici 1. i 2. srednje škole nedjeljom nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Blagoslov žita: U crkvi se svake godine na blagdan Sv. Marka obavlja blagoslov polja i blagoslov žita. Ove godine Markovo je sutra u ponedjeljak, a ja sam taj dan spriječen. Zato ćemo blagoslov žita obaviti danas prije večernje Sv. Mise.

 

 1. Hod za život: U subotu 7. svibnja u Slav. Brodu biti će “Hod za život”. Okupljanje je ispred sportske dvorane “Vijuš” u 11,00 sati. Povorka će završiti na Trgu Ivane Brlić Mažuranić. Organizatori pozivaju da hodte u znak podrške svakom nerođenom životu, njegovu ocu i majci. Pred crkvom volonteri dijele letke i prodaju majice kojima možete podržati ovu akciju.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

 

Ponedjeljak      25. 4.   7,30 + Pejo, Ana i Ivica Marinić

 

Utorak             26. 4. 18,30 + Anica, Pejo i Marko Tomić

 

Srijeda             27. 4. 18,30 + Josip Jukić

 

Četvrtak           28. 4. 18,30 + Stjepo i Ivan Gašić

 

Petak              29. 4. 18,30 + Kata i Pavo Zubak

 

Subota             30. 4. 18,30 + Juraj, Marija i Antun Furjanić

 

Nedjelja             1. 5.   8,00    Za sve župljane;

                                   10,30 + Jelka Ivančić

                                   18,30 + Marko i Slava Lukavski