Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. studenog 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJALJA KROZ GODINU – KRIST KRALJ

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Cecilija

Utorak:              Sv. Klemant

Sijeda:               Sv. Krizogon – Krševan

Četvrtak:            Sv. Katarina Aleksandrijska

Petak:                Sv. Leonard

Subota:              Sv. Maksim

Nedjelja:            1. NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu. Jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito; ponedjeljak: 16,00 – 17,45; utorak, srijeda, četvrtak i petak prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,45; u subotu radi od 9,00 do 10,00. Tada je sigurno netko u uredu. U drugo vrijeme nema nikoga. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk ovaj tjedan je za: 3. raz. srijeda u 10,00; 5. raz. utorak u 16,00; 6. raz. ponedjeljak u 16,00; 7. raz. srijeda u 15,00; 8. raz. četvrtak u 17,00. Podsjećam da treba redovito nedjeljm i blagdanom dolaziti na Sv. Misu. Roditelji i vi stariji šaljite djecu nedjeljom na Sv. Misu. To je vaša roditeljska obveza i dužnost, odgajati djecu u vjeri, kako ste obećali na njihovom krštenju.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Priprava za krizmanike 1. i 2. raz. srednje škole je večeras nakon večernje Sv. Mise. Treba doći na večernju Sv. Misu i poslije je kratki suset.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Kako vidite radovi pomalo idu kraju. Lift je potpuno gotov samo ne može se koristiti dok ne prođe tehnički pregled. Ali prije tehničkog moramo napraviti stepenice i nadstrešnicu nad ulazom. Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove radove. Gospodin svima vratio stostruko. Tko može još nešto odvojiti bio bih mu veoma zahvalan da do kraja godine isplatimo sve radove. Nadam se nekoj pomoći i od drugih donatora, no to nije sigurno. Uzdam se u Božju providost te vašu darežljivost i osjećaj za župu i vjerujem da ćemo nekako isplivati do kraja godine. Hvala svima Vama koji se uključujete u život naše župe na bilo koji način i pomažete radove koje smo započeli.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili da svoje obveze izmire. Do sada je to učinilo samo 296 obitelji. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: Sutra je 22. u mjesecu. U našoj župi je „Dan Sv. Ivana Pavla II”. Krunica s papom je u 18,00 a zatim je Sv. Misa. Nakon Sv. Mise je klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramantu. Prilika za Sv. Ispovijed je svaki dan od 18,00. Dođimo i molimo zagovor Sv. Ivana Pavla II za sebe i svoju obitelj. Ujedno je i Sv. Cecilija zaštitnica crkvene glazbe i pjevača. Pozivam na Sv. Misu Sve pjevače.

 

 1. Došašće – Advent: U nedjelju počinje nova crkvena godina. Prva je nedjelja Došašća ili Adventa. Od te nedjelje do Badnjaka biti će Sv. Mise „Zornice” u 6,00.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2022. godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu i nedjeljom ispred crkve nakon svake Sv. Mise.

 

 1. Bračni jubileji: Danas, na svetkovinu Krista Kralja, trebali smo proslaviti bračne jubileje. Prijavio se samo jedan bračni par sa 25 godina braka koj islave srebreni jubilej. Samo te 1996. god. u ovoj župi je vjenčano 80 parova, a da ne govorim o ostalim godinama. Nitko se nije javio za ovu proslavu bračnih jubileja. Što reći na to? Nemam komentara, ali valjao bi razmisliti o ovome.

 

 1. Svete Mise: Upisujem Svete Mise za cijelu iduću godinu. Kod upisa Sv. Mise se odmah uplaćuju.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak      22. 11. 18,30 + Marija Kataj

 

Utorak              23. 11. 18,30 + Katica i Stjepan Matanović

 

Srijeda              24. 11. 18,30 + Ivan i PavA Karatović

 

Četvrtak            25. 11. 18,30 + Ana Tunuković

 

Petak                26. 11. 18,30 + Nikola Solenko

 

Subota              27. 11. 18,30    Zahvalnica za obitelj

 

Nedjelja            28. 11.   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Marija Terzija

                                     18,30 + Manda i Anđelko Lipovac