Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. studenog 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJALJA KROZ GODINU – Sv. Nikola Tavelić

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Albert Veliki

Utorak:              Sv. Margareta Škotska

Sijeda:               Sv. Ekizabeta Ugarska

Četvrtak:            Posveta bazilike Sv. Petra i Pavla

Petak:                Sv. Matilda

Subota:              Sv. Feliks Valois

Nedjelja:            34. NEDJELJA KROZ GODINU – KRIST KRALJ

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu. Jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito; ponedjeljak: 16,00 – 17,45; utorak, srijeda, četvrtak i petak prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,45; u subotu radi od 9,00 do 10,00. Tada je sigurno netko u uredu. U drugo vrijeme nema nikoga. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk ovaj tjedan je za: 1. raz. ponedjeljak u 17,00; 2. raz. srijeda u 17,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 4. raz. ponedjeljak u 15,00. Podsjećam da treba redovito nedjeljm i blagdanom dolaziti na Sv. Misu. Roditelji i vi stariji šaljite djecu nedjeljom na Sv. Misu. To je vaša roditeljska obveza i dužnost, odgajati djecu u vjeri, kako ste obećali na njihovom krštenju.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Priprava za krizmanike 1. i 2. raz. srednje škole je večeras nakon večernje Sv. Mise. Treba doći na večernju Sv. Misu i poslije je kratki suset.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Kako vidite radovi pomalo idu kraju. Lift je potpuno gotov samo ne može se koristiti dok ne prođe tehnički pregled. Ali prije tehničkog moramo napraviti stepenice i nadstrešnicu nad ulazom. Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove radove. Gospodin svima vratio stostruko. Za radove još nam nedostaje 58.000 kn. Tko može još nešto odvojiti bio bih mu veoma zahvalan da do kraja godine isplatimo sve radove. Nadam se nekoj pomoći i od drugih donatora, no to nije sigurno. Uzdam se u Božju providost te vašu darežljivost i osjećaj za župu i vjerujem da ćemo nekako isplivati do kraja godine. Hvala svima Vama koji se uključujete u život naše župe na bilo koji način i pomažete radove koje smo započeli.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili da svoje obveze izmire. Do sada su to učinile samo 274 obitelji. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Roditeljski sastanak: Roditeljski sastanak za roditelje prvopričesnika je u utorak u 19,00. Roditeljski sastanak za roditelje krizmanika 2. raz. srednje škole je u srijedu u 19,00 nakon večernje Sv. Mise.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2022. godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu i nedjeljom ispred crkve nakon svake Sv. Mise.

 

 1. „100 KUBIKA TOPLIH ISKRICA”: Završila je akcija „100 kubika toplih iskrica” u kojoj se prikupljalo sredstva za nabavu ogrjevnog drveta za siromašne. Naša župa skupila je 2250 kn. Hvala svima Vama koji ste sudjelovali u ovoj akciji i pokazali osjećaj za potrebne.

 

 1. Bračni jubileji: U nedjelju, na svetkovinu Krista Kralja, pod večernjom Sv. Misom proslavit ćemo bračne jubileje. Svi koji ove godine obilježavate 10, 20, 30, 40 godina braka te 25 godina – srebreni jubilej, i 50 godina – zlatni jubilej prijavite se u župnui ured da priredim povelje i znam kolko je bračnih parova koji žele sudjelovati u ovom slavlju. Tu Sv. Misu prikazat ću za sve jubilarce.

 

 1. Svete Mise: Upisujem Svete Mise za cijelu iduću godinu. Kod upisa Sv. Mise se odmah uplaćuju.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak      15. 11. 18,30 + Luka i Ana Olić

 

Utorak              16. 11. 18,30 + Ivo Karavidović

 

Srijeda              17. 11. 18,30 + Vladimir i Ljerka Čop

 

Četvrtak            18. 11. 18,30     Na nakanu Schőnstaske obitelji

 

Petak                19. 11. 18,30 + Ivan Grgić i + iz obitelji Grgić i Nujić

 

Subota              20. 11. 18,30 + Luka Blažević i Dragutin Kljajić i obitelj

 

Nedjelja            21. 11.   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Ivo, Stana i Niko Gudelj

                                     18,30 + Ivanka Lujić