Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 

 1. NEDJALJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Luka evanđelist

Utorak:              Sv. Pavao od Križa

Sijeda:               Sv. Vendelin

Četvrtak:            Sv. Uršula

Petak:                Sv. Ivan Pavo II, papa

Subota:              Sv. Ivan Kapistran

Nedjelja:            30. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu. Jutarnja u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovito; ponedjeljak: od 16,00 – 17,45; utorak, srijeda, četvrtak i petak prije podne od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,45; u subotu radi od 9,00 do 10,00. Tada je sigurno netko u uredu. U drugo vrijeme nema nikoga. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk ovaj tjedan je za: 1. raz. ponedjeljak u 17,00; 2. raz. srijeda u 17,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 4. raz. ponedjeljak u 15,00. Podsjećam da treba redovito nedjeljm i blagdanom dolaziti na Sv. Misu. Roditelji i vi stariji šaljite djecu nedjeljom na Sv. Misu. To je vaša roditeljska obveza i dužnost, odgajati djecu u vjeri, kako ste obećali na njihovom krštenju.

 

 1. Priprava za Sv. Krizmu: Priprava za krizmanike 1. i 2. raz. srednje škole je večeras nakon večernje Sv. Mise. Treba doći na večernju Sv. Misu i poslije je kratki suset.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Kako vidite radovi pomalo napreduju. Hvala svima Vama koji odvajate i pomažete ove radove. Gospodin svima vratio stostruko. Za radove još nam nedostaje 58.000 kn. Za lift sam isplatio 122.000,00 kn. Još moramo dati 168.000,00 kn. Tko može još nešto odvojiti bio bih mu veoma zahvalan da do kraja godine isplatimo sve radove. Nadam se nekoj pomoći i od drugih donatora, no to nije sigurno. Ministarstvo regionalong razvoja ove godine nije raspisalo natječaj jer su sva sredstva usmejrili na područja pogođena potresom i nas nisu uračunali. Tako smo ove godine ostali bez potpore Ministarstva. No uzdam se u Božju providost te vašu darežljivost i osjećaj za župu i vjerujem da ćemo nekako isplivati do kraja godine. Hvala svima Vama koji se uključujete u život naše župe na bilo koji način i pomažete radove koje smo započeli.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Inicijativa „40 dana za život”: „Molitva 40 dana za život” – Molitvom zaustavimo pobačaj, traje do 31. listopada. Svaki dan moli se ispred bonice na Radničkom trgu (trg ispred poliklinike) od 7,00 do 19,00. Nasojte se ukljičiti imoliti. Sutra je ovdje u našoj župnoj crkvi izložen Presveti Sakramenat od 15,00 – 18,00 sati, stoga dođmo i molimo na ovu nakanu.

 

 1. Listopadske pobožnosti: Cijeli ovaj mjesec listopad posvećen je Majci Božjoj Kraljici Svete Krunice. Svaku večer u 18,00 je Sv. Krinica i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Dođimo barem koji dan kroz ovaj mjesec i molimo zagovor naše nebeske Majke Marije.

 

 1. Sv. Ivan pavao II: U petak je blagdan Sv. Ivana Pavla II. U 18,00 je krunica s papom i pobožnost Sv. Ivanu Pavlu II, a zatim je Sv. Misa. Nakon Sv. Mise je Klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu. Prilika za Sv. Ispovijed je od 18,00 sati.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili da svoje obveze izmire. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2022. godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu i nedjeljom ispred crkve nakon svake Sv. Mise.

 

 1. „100 KUBIKA TOPLIH ISKRICA”: U sva četiri dekanata, Velikokopaničkom, Gačinskom, Brodskom i Sibinskom traje jesenska akcija „100 kubika tolih iskrica” u kojoj prikupljamo sredstva za nabavu ogrjevnog drveta za siromašne. Ova akcija obuhvatila je sve škole i sve župe na području ovih dekanata. Tko može našto odvojiti za ovu akciju neka svoj dar stavi i košaricu kod ambona. Također milostinja sa Sv. Mise koja se slavi na Svi Svete na groblju ide u ovj fond. Caritas brodskog dekanata vodi ovu akciju i kada prikupi sredstva nabavit će drva za potrebne. Hvala svima Vama koji imate osjećaja za potrebne i svojim darom podupirete ovu akciju.

 

 1. Misijska nedjelja: Sljedee nejelje je „Misijaka nedjelja” kada posebno mislimo na misije i misionare. Misije pomažemo svojom molitvom, žrtvom i materijalnim darom. Žrtvojmo nešto za potrebe Misija.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak      18. 10. 18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji

 

Utorak              19. 10. 18,30 + Luka, Ana, Marko i Ivan Ivanković

 

Srijeda              20. 10. 18,30 + Drago Begić

 

Četvrtak            21. 10. 18,30 + Jure Kljajić

 

Petak                22. 10. 18,30 + Jozo i Ivka Ključević

 

Subota              23. 10. 18,30 + Mijo i Manda Dujmić

 

Nedjelja            24. 10.   8,00    Za sve župljane

                                          10,30 + Marijan, Mara i Martin Kozina

                                          18,30 + Petar Benković