Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 

 1. svibnja 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. VAZMENA NEDJELJA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Bl. Ivan Mertz

Utorak:              Sv. Mamerto

Sijeda:               Sv. Leopold Mandić

Četvrtak:            Uzašašće Gospodinovo – Spasovo

Petak:                Sv. Matija apostol

Subota:              Sv. Sofija

Nedjelja:            7. USKRSNA NEDJELJA – Sv. Ivan Nepomuk

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; župna u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Slijedeći tjedan župni ured radi redovito: u ponedjeljak 17,00 – 18,00, u utorak, srijedu i petak od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 17,30 i subotu od 9,00 – 10,00. U četvrtak župni ured ne radi jer je svetkovina Uzašašća Gospodinova. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk idući tjedan je ovim redom; 3. raz. svaku večer do subote u 19,00; 5. raz. srijeda u 15,00; 6. raz. umjesto vjeronauka u četvrtak u 16,00, neka dođu na Sv. Misu u 18,30; 7. raz. utorak u 16,00; 8. raz. utorak u 17,00. Krizmanici 1. razred nedjeljm nakon večernje Sv. Mise. Podsjećam da treba obavezno doći nedjeljm na Sv. Misu.

 

 1. Trinaest utoraka u čast Sv. Antunu: Svakog utorka do 13. lipnja prije večernje Sv. Mise obavljamo pobožnost „Trinaest utoraka u čast Svetom Antunu Padovanskom”. Pridužimo se ovoj molitvi i pobožnosti moleći moćni zagovor Sv. Antuna.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Prosni dani: U ponedjeljak, utorak i srijedu su “Prosni dani”. Te dane posebno ćemo moliti za bladoslov i urod naših polja .

 

 1. Spasovo: U četvrtak je svetkovina uzašašća Gospodinova – Spasovo. Sv. Mise su u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Svibanjska pobožnost: Započeli smo Svibanjske pobonosti u čast Majci Božjoj. Kroz cijeli mjesec svibanj u 18,00 je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj, a zatim je Sv. Misa. Dođimo barem koji dan preko tjedna i molimo zagovor naše Nebeske Majke Marije. Sigurno imamo zašto moliti.

 

 1. Priprava za Prvu Sv. Pričest: U srijedu, četvrtak i petak je priprava za Prvu Sv. Pričest. Pozivam te dane roditelje i kumove prvopričesnika na Sv. Ispovijed. Ispovijedam svaki dan od 17,30. Nastojte se ispovijediti da se u nedjelju možete pričestiti zajedno sa svojom djecom.

 

 1. Ispovijed prvopričesnika: U subotu u 10,00 biti će Sv. Ispovijed za prvopričesnike. Roditelji prođite prije Ipsovijed s njima ispit savjesti da se dobro i iskreno ispovijede. Vi im pomozie da se nauče pravilno ispovijedati.

 

 1. Prva Sv. Pričest: U nedjelju je u našoj župi Prva Sv. Pričest pod Sv. Misom u 10,30. Vi koji nemate prvopričesnika dođite na druge Sv. Mise a ovu ostavite za roditelje i rodbinu propričesnika. Nemojmo stvarati nepotrebnu gužvu. Prvopričesnika je 23 i ako dođu njihovi roditelji i najbliža rodbina neće biti gužve.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili za prošlu godinu, da svoje obveze izmire. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Ove godine kako sam Vam najavio pred nama su radovi koje planiramo uraditi ove godine. Prvo na redu je ugradnja lifta da stariji i slabo pokretni mogu lakše doći u crkvu na Sv. Misu. Zatim je na redu popravak drvene ograde sa južne i zapadne strane crkvenog prostora, koja je istrula i mora se popraviti. Hvala svima Vam koji odvajate i pomažete ove radove. Od srca svima hvala, a Gospodin svima vratio stostruko.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak        10. 5. 18,30 + Vladimir Gecan

 

Utorak                11. 5. 18,30 + Jela Vrdoljak

 

Srijeda                12. 5. 18,30 + Marko, Anica i Pejo Tomić i obitelj Jerković

 

Četvrtak              13. 5. 10,30 + iz obitelji Marić i Katavić

                                      18,30 + Ivo, Mara, Jozo i Manda Jukičić

 

Petak                  14. 5. 18,30 + Marijan i Kata Zirdum

 

Subota                15. 5. 18,30 + Ivka i Karlo Oroz

 

Nedjelja              16. 5.   8,00 + Ruža Babić

                                      10,30    Za župljane

                                      18,30 + Ilija Jelinić i obitelj