Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. travnja 2021.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. VAZMENA – NEDJELJA BOŽANSKOG MILOSRĐA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Julije

Utorak:              Sv. Martin I, papa

Sijeda:               Sv. Valerijan

Četvrtak:            Sv. Kresencije

Petak:                Sv. Bernardica

Subota:              Sv. Rudolf

Nedjelja:            3. USKRSNA

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaku večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; župna u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Slijedeći tjedan župni ured radi redovito: u ponedjeljak 17,00 – 18,00, utorak, srijedu, četvrtak i petak od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 9,00 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i na blagdane župni ured ne radi.

 

 1. Župni vjeronauk: Župni vjeronauk idući tjedan je ovim redom; 3. raz. četvrtak u 10,00; 5. raz. srijeda u 15,00; 6. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. utorak u 16,00; 8. raz. utorak u 17,00. Krizmanici nedjeljm nakon večernje Sv. Mise. Podsjećam da treba obavezno doći nedjeljm na Sv. Misu.

 

 1. Sveta Krizma: Sveta Krizma predviđena je za 24. 4. u 17,00 sati. Podsjećam Krizmanike na provjeru znanja. Oni koji nisu došli na ispit u petak ili subotu, ako se misle krizmati imaju doći sutra u ponedjeljak u 19,00 sati sa jednim roditeljem. Bez ove provjere nitko se ne može krizmati. Krizmu će dijeliti pomoćni biskup mons. Ivan Ćurić. Susret krizamnika s biskupom i ispit biti će u drugi ponedjeljak 19. 4. u 20,00.

 

 1. Trinaest utoraka u čast Sv. Antunu: Svakog utorka do 13. lipnja prije večernje Sv. Mise obavljamo pobožnost „Trinaest utoraka u čast Svetom Antunu Padovanskom”. Pridužimo se ovoj molitvi i pobožnosti moleći moćni zagovor Sv. Antuna.

 

 1. Godina Sv. Josipa: U ovoj “Godini Sv. Josipa” svake srijede prije Sv. Mise imamo pobožnost Sv. Josipu i zavjetnu Misu u čast Sv. Josipa. U 18,00 je “Krunica Sv. Josipa” i pobožnost, a zatim je Sv. Misa u 18,30 sati.

 

 1. Prikupljanje za radove u našoj župi: Ove godine kako sam Vam najavio pred nama su radovi koje planiramo uraditi ove godine. Prvo na redu je ugradnja lifta da stariji i slabo pokretni mogu lakše doći u crkvu na Sv. Misu. Zatim je na redu popravak drvene ograde sa južne i zapadne strane crkvenog prostora, koja je istrula i mora se popraviti. Hvala svima Vam koji odvajate i pomažete ove radove. Od prošili puta to su: Marija Glavaš, Mario Svirac, Ivica Lucić, Ilija Pranjić i Ivan Hiler. Od srca svima hvala, a Gospodin svima vratio stostruko. Ako sam koga propustio upisati neka se javi u župi ured.

 

 1. Lukno: Podsjećam Vas na Vašu obvezu prema župi. Trebalo bi podmiriti „lukno”. Molio bih sve koji to nisu učinili za prošlu godinu, da svoje obveze izmire. Posebno se to odnosi na roditelje krizmanika i prvopričesnika. Zahvaljujem svima Vama koji vodite brigu i o materijalim potrebama naše župe.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak      12. 4. 18,30 + Josip Olić

 

Utorak              13. 4. 18,30 + Jelka Ivančić

 

Srijeda              14. 4. 18,30 + Ivo Zeba i obitelj

 

Četvrtak            15. 4. 18,30 + Pejo, Marijan i Ankica Marić

 

Petak                16. 4. 18,30 + Mara i Petar Pavić i obit. Pavić i Vukovarac

 

Subota              17. 4. 18,30 + Jozo Gavranić

 

Nedjelja            18. 4.   8,00    Za sve župljane

                                   10,30 + Marija i Jure Nuić

                                   18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji