Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. studenog 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Andrija apostol

Utorak:              Sv. Egidije

Sijeda:               Sv. Bibijana – Blanka

Četvrtak:            Sv. Franjo Ksaverski

Petak:                Sv. Barbara

Subota:              Sv. Saba

Nedjelja:            2. NEDJELJA DOŠAŠĆA – ADVENTA 

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svako jutro zornica u 6,00. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; župna u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi; svaki dan nakon zornice do 8,00 i u ponedjeljak od 17,00 – 18,00; utorak, četvrtak i petak od 9,00 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00; u srijedu, i subotu od 9,00 – 10,30. Nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Župna kateheza – vjeronauk: Zbog novih mjera koje je donio stožer za civilnu zaštitu radi ugroženosti od korona virusa, prestajemo sa župnim vjeronaukom – katehezom. Nastavit ćemo kada se promejne ove epidemiološke mjere. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole pokušejte nedjeljom doći na jednu od Sv. Misa. Rasporedite se, pa jedni dođite u 10,30, a drugi na večernju u 18,30. Najvažnije je doći na nedjeljnu Sv. Misu, a sve ostalo ćemo lako nadoknaditi. Stoga vas pozivam da budete revni i odgovorni u ovoj pripravi za Sv. Sakramente.

 

 1. Došašće – Advent: Danas je prva nedjelja Došašća – Adventa. Počinje nova crkvena godina. Došašće je vrijeme iščekivanja i nade, ali je ujedno i pokorničko vrijeme. Premda je ograničen broj vjernika na Sv. Misama, nastojmo ovoga Došašća dolaziti na Zornice i nastojmo se svakako ovog Došaća ispovijediti, da možemo čista srca proslaviti Božić.

 

 1. Zornice: Kroz cijelo Došašće svaki radni dan u jutro u 6,00 je Sv. Misa Zornica. Zbog ovih epidemioloških mjera ove godine nakon Zornice neće biti nikakve zakuske niti zadržavanja u vjeronaučnoj dvorani, nego se odmah nakon Zornice raziđimo svojim kućama.

 

 1. Ispovijed bolesnika: Sveta Ispovijed za starije i bolesne koji su pokretni i mogu doći u crkvu biti će u ponedjeljak 7. 12. od 9,30. Sveta Ispovijed po kićama biti će 10. i 11. 12. Za ispovijed kod kuće obavezno se treba prijaviti bilo u župnom uredu bilo telefonom (490 948), svakako do Bezgješnog začeća – 8. 12. da znam kome ću doći. Za sve ostale Sv. Ispovijed biti će 19. 12. od 9,30 do 11,30 i poslije podne od 16,00 do 18,30. Pokušajmo se rasporediti i ne nagrunuti odmah u jutro svi odjednom da nas ne bude previše u crkvi. Sv. Pričest biti će svakih pola sata tako da se ne skupljamo previše.

 

 1. Sv. Mise za 2021. godinu: Primaju se Sv. Mise za cijelu iduću 2021. godinu. U vrijeme kada radi župni ured možete doći i upisati Sv. Mise. Kod upisa Sv. Mise se odmah naplaćuju.

 

 1. Prikupljanje sredstava za radove: Hvala svima vama koji ste prošli tjedan darovali za dovršenje i popravak naše ograde i za druge radove koje planiramo, napose ugradnja dizala da stariji i slabo pokretni mogu doći u crkvu. Svima neka Gospodin stostruko vrati.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak         30. 11.  6,00 + Vladimir i Ljerka Čop

 

Utorak                  1. 12.  6,00 + Milka Oreč

 

Srijeda                  2. 12.  6,00 + Pavao Stjepanović

 

Četvrtak                3. 12.  6,00    Za duše u Čistilištu

 

Petak                    4. 12.  6,00 + Zvijezda Dardalić i Danijel Vinaj

 

Subota                  5. 12.  6,00 + Marica, Anica, Ivan i Jure Kljajić

 

Nedjelja                6. 12.   8,00    Za sve župljane

10,30 + Mara Jukičić i obitelj

18,30 + Zlatko Čošić i obitelj