Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0
  1. kolovoza 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

  1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Lovro, đakon i mučenik

Utorak:              Sv. Klara – Jasna

Sijeda:               Sv. Ivana Franciska Chantal

Četvrtak:            Sv. Ivan Berchmans

Petak:                Sv. Maksimilijan Kolbe, mučenik

Subota:              UZNESENJE BL. DJ. MARIJE – VELIKA GOSPA

Nedjelja:            20. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Rok

 

  1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaki dan u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

  1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovoto po ljetnom raspredu; u ponedjeljak 17,00 – 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak od 16,00 – 17,30; u subotu ne radi jer je Velika Gospa. Nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

  1. Devetnica za Veliku Gospu: U četvrtak smo započeli devetnicu za Veliku Gospu. Devetnicu molimo ovdje u našoj crkvi. Svaku večer u 17,45 (petnaest minuta prije 6) započinjemo s Krunicom i pjasmama Majci Božjoj. Zatim molimo Gospine litanije s pripadajućim molitvama. Pridružimo se ovoj molitvi, i molimo zagovor naše Nebeske Majke za nas i naše obitelji.

 

  1. Sv. Lovro: U ponedjeljak je Sv. Lovro kome je posvećeno gradsko grobelje i kapelica na groblju. Sveta Misa biti će ispred mrtvačnice u jutro u 8,30. Nakon Sv. Mise biti će pojedinačni blagoslov grobova do 11,00 sati. Koji želite blagoslov i molitvu za svoje pokojne pričekajte kod groba i kada svećenik dođe u Vaš dio groblja pozvite ga.

 

  1. Velika Gospa: U subotu je svetkovina Uznesenja Bl. Dj. Marije na nebo – Velika Gospa. To je zapovijedana svetkovina. Kod nas u župnoj crkvi Sv. Mise su u jutro u 8,00 i večernja u 18,30. U Vinogorju svečena Sv. Misa je u 11,00 sati.

 

  1. Prikupljanje sredstava za dovršetak ograde: Pri kraju je drugi krug prikupljanja sredstava za ogradu. Ostalo je još nekoliko ulica koje će poverenici obići ovaj tjedan. Hvala svima onima koji su se odazvali i sudjelovali u ovoj akciji. Nadam se da ćemo u drugom krugu prikupiti dovoljanu svotu kako bismo mogli isplatiti ogradu. Molim sve one koji se do sada nisu uključili u ovu akciju da se ukuljuče i podupru ovo naše zajedničko djelo. Svima Gospodin stostruko vratio. Posebno hvala povjernicima i suradnicima koji su obilazili po župi prikupljali sredstva. Izvođač je obećao da će postaviti ogradu do Velike Gospe. Nadam se da će izvršiti obećenje.

 

  1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak         10. 8. 18,30 + Jozo i Ivka Ključević

 

Utorak                11. 8. 18,30 + Mato, Pejo i Jela Đaković

 

Srijeda                12. 8. 18,30 + Ivan, Milica i Blažan Đaković

 

Četvrtak              13. 8. 18,30 + Mandica i Ana Knežević

 

Petak                  14. 8. 18,30 + Anđelka Karlović

 

Subota                15. 8.   8,00    Za sve župljane

                                      18,30 + Mato i Stana Dorić

 

Nedjelja              16. 8.   8,00    Za sve župljane

                                     10,30 + Marijan, Kata, Mijo i Ana Zirdum

                                     18,30 + JosipA i Blago Spajić