Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0
 1. kolovoza 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – Gospa od Anđela – Porciunkula

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Bl. Augustin Kažotić

Utorak:              Sv. Ivan Vianney – Žunik Arški

Sijeda:               Gospa Snježna

Četvrtak:            Preobraženje Gospodinovo

Petak:                Sv. Siksto II, papa

Subota:              Sv. Dominik – Nedjeljko

Nedjelja:            19. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Terezija Benedikta od Križa

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa radnim danom je svaki dan u 18,30, osim u utorak i subotu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom raspordu; u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured ovaj tjedan radi redovoto po ljetnom raspredu; u ponedjeljak 17,00 – 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak od 16,00 – 17,30; u subotu od 8,30 – 10,00. Nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Gospa Snježna: U srijedu slavimo Gospu Snježnu. Ujedno je to državni praznik Domovinske zahvalnosti i dan Hrvatskih branitelja. Sv. Misa za domovinu je navečer u 18,30. Dođimo i prikažimo Sv. Misu za našu domovinu Hrvatsku.

 

 1. Preobraženje Gospodinovo: U četvrtak je blagdan Preobraženja Gospdonova. Sv. Misa je redovito na večer u 18,30.

 

 1. Devetnica za Veliku Gospu: U četvrtak počima devetnica za Veliku Gospu. U Brodskom Vinogorju program je svaku večer. Raspored imate na oglasnoj ploči. Kako je velika vrućina a i mi smo sve stariji pa nam je pomalo sve teže ići u Vinogorje, mi ćemo moliti devetnicu ovdje u našoj crkvi. Svaku večer u 17,45 (petnaest minuta prije 6) započet ćemo s Krunicom i pjasmama Majci Božjoj. Zatim ćemo izmoliti Gospine litanije s pripadajućim molitvama. Pridružimo se ovoj molitvi, i molimo zagovor naše Nebeske Majke za nas i naše obitelji.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: U subotu je „Osmi u kolovozu”, hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su u 6,30; 8,30; 10,30; i poslije podne u 17,30 i 19,00. U 10,30 je Grkokatolička liturgija koju predvodi apostolski administrator Križevačke eparhije mons. Milan Stipić.

 

 1. Prikupljanje sredstava za dovršetak ograde: Pri kraju je drugi krug prikupljanja sredstava za ogradu. Ostalo je još nekoliko ulica koje će poverenici obići ovaj tjedan. Hvala svima onima koji su se odazvali i sudjelovali u ovoj akciji. Nadam se da ćemo u drugom krugu prikupiti dovoljanu svotu kako bismo mogli isplatiti ogradu. Molim sve one koji se do sada nisu uključili u ovu akciju da se ukuljuče i podupru ovo naše zajedničko djelo. Svima Gospodin stostruko vratio. Posebno hvala povjernicima i suradnicima koji su obilazili po župi prikupljali sredstva.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

     Ponedjeljak         3. 8. 18,30    Za duše u Čistilištu

 

Utorak                4. 8.   7,30 + Ivan, Marija, Mato i Kata Mandić

 

Srijeda                5. 8. 18,30    Za Domovinu

 

Četvrtak              6. 8. 18,30 + Stjepan i Katarina Matanović

 

Petak                  7. 8. 18,30 + Robert Vidović, Goran Barišić, Zoran Matković,

Ivica i Krešo Babić i svi poginuli branitelji

 

Subota                8. 8.   7,30 + Ivan Kutlić

 

Nedjelja              9. 8.   8,00    Za sve župljane

                                   10,30 + Manda Lukač

                                   18,30 + KamiloTolić