Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. lipnja 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Vid

Utorak:              Sv. Franjo Regis

Sijeda:               Sv. Adolf

Četvrtak:            Sv. Marko i Marcelijan, mučenici

Petak:                Presveto Srce Isusovo

Subota:              Bezgrešno Srce Marijino

Nedjelja:            12. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Alojzije

 

 1. Sv. Mise: Sv. Misa je radnim danom svaki dan u 18,30 osim u srijedu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu; u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi po redovitom rasporedu. Ponedjeljkom od 17,00 – 18,00. Utorak, četvrtak i petak prije podne od 8,30 – 10,00 i poslije od 16,00 – 18,00. Subota od 8,30 – 10,00. U srijedu iznimno župni ured ne radi. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Presveto Srce Isusovo: U petak je svetkovina Presvetog Srca Isusovog. Sv. Mise su prije podne u 8,00 i večernja u 18,30.

 

 1. Bezgrešno Srce Marijino: U subotu je blagdan Bezgrešnog Srca Marijna. Sv. Mise su u jutro u 8,00 i poslije podne u 17,00. U susjednoj župi Bezgrešnog Srca Marijina na Budainki je crkveni gód. Glavna Sv. Misa je u 10,30.

 

 1. Sveta Krizma: Podjela sakramenta Krizme u našoj župi biti će u subotu 20. lipnja u 17,00. Krizmatelj je Nadbiskup mons. Đuro Hranić. Prije Krizme biti će ispit krizmanika i provjera znanja sutra u ponedjeljak 15. 6. u 20,00. Stoga pozivam vas krizamnike da dobro proučite priručnik koji ste dobili da se ne sramotite pred ispitivačem. Formulare koje ste dobili za Krizmu treba predati najkasnije sutra prije ispita zajedno sa potvradam o kumovima. Sv. Ispovijed za krizmanike biti će u petak od 10,00 do 12,00. Ako netko zaboravi može doći prije Mise u 18,00. Nakon Sv. Ispovijedi svaki krizmanik dobit će krizmanu potvrdu s kojom dolazi na krizmu. Uvijet za dobivanje krizmene potvrde je; obavljena Sv. Ispovijed, podmirena krizmena taksa od 150 kn i da su roditelji podmirili svoje obaveze prema župi to znači da su platili lukno. Bez krizmene potvrde nitko se ne može krizmati. Zato na Krizmu obvezno ponesite krizmenu potvrdu.

 

 1. Prva Sv. Pričest: Prva Sv. Pričest u našoj župi je u nedjelju 28. lipnja u 9,30. Ta Sv. Misa je samo za prvopričesnike, njihove roditelje i rodbinu, i molim sve ostale župljane da ne dolazite na tu Sv. Misu. Za sve ostale župljane Sv. Mise će biti u 8,00 u 11,30 i večernja u 18,30. Vjeronauk je ovaj tjedan samo u utorak za 3. C u 14,30, za 3. D u 15,30. Molim sve roditelje da s djecom prođete one kratke kateheze o Sv. Ispovijedi i o Euharistiji. Moraju znati što primaju, zato se potrudite da nauče tih nekoliko rečenica o sakramentima.

 

 1. Prikupljanje sredstava za dovršetak ograde: Krenulo je prikupljanje sredstava za ogradu. Neki povjerenici su već prošli svoje ulice a neki će proći ovih dana. Hvala svima onima koji su se odazvali i sudjelovali u ovoj akciji. Kada prođe ova prva faza izvjestit ću vas detaljno o svemu. Samo ću napomenuti da je bilo vrlo grubih i neugodih susreta, premda sam zamolio da povjerenika lijepo primite.

 

 1. Hodočašće Milosrdnom Isusu na Ovčaru: Voditelj svetišta Milosrdnog Isusa na Ovčari vlč. Miro Tomas obavještava da će zahvalno hodačašće na Ovčari u svetištu Milosrdnog Isusa biti u nedjelju 21. lipnja s početkom u 17,00 sati.

 

 1. Mladomisnik Matija Aušić: Naš župljanin Matija Aušić na Petrovo biti će zaređen za svećenika. Mladu Misu slavit će u našoj župi 5. srpnja. Bilo bi lijepo da svi zajedno kao župa skupimo neki dar za našeg mladomisnika. Stoga će nedjeljom iza svake Sv. Mise biti netko od suradnika ispred crkve koji će upisivati i gdje možete dati svoj dar. Svima u naprijed hvala. Na Petrovo zajedno sa župom s Jelasa organizirat ćemo autobus pa tko želi ići neka se prijavi. Autobus je besplatan.

 

 1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak       15. 6. 18,30 + iz obitelji Krajinović

 

Utorak              16. 6. 18,30 + iz obitelji Katušić i Siroglavić

 

Srijeda              17. 6.   7,30 + Miro Vidović

 

Četvrtak            18. 6. 18,30    Na nakanu Schőnstatske obitelji

 

Petak                19. 6.   8,00 + Luka Tomas

                                    18,30 + Marko Zeba

 

Subota              20. 6.   8,00 + Ilija, Kata i Šimun Džida

                                    17,00 + Ivan Šimić

 

Nedjelja            21. 6.   8,00    Za sve župljane

                                   10,30 + Josip Olić

                                   18,30 + Josip Svrakačić