Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

  1. svibnja 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

  1. USKRSNA NEDJELJA – Bl. Ivan Merz

 

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Mamerto

Utorak:              Sv. Leopold Mandić

Sijeda:               Gospa Fatimska

Četvrtak:            Sv. Matija apostol

Petak:                Sv. Sofija

Subota:              Sv. Ivan Nepomuk

Nedjelja:            6. USKRSNA NEDJELJA

 

  1. Mise: Sv. Misa je radnim danom svaki dan u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu; u 8,00, u 10,30 i večernja u 18,30.

 

  1. Briga jednih za druge: Kod slavljenja Sv. Mise molim vas da se držite uputa koje je propisao stožer za civilnu zaštitu, posebno se držite razmaka. Članovi iste obitelji mogu sjediti zajedno i ne moraju držati razmak. Pri ulazu u crkvu obavezno dezinficirajte ruke. U ovo vrijeme dok još traje vrijeme zaraze preporuča se primanje Sv. Pričesti na ruku.

 

  1. Župni ured: Župni ured radi po redovitom rasporedu. Ponedjeljkom od 17,00 – 18,00. Utorak, srijeda, četrvrtak i petak prije podne od 8,30 – 10,00 i poslije od 16,00 – 18,00. Subota od 8,30 – 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

  1. Svibanjska pobožnost: Svaku večer prije Sv. Mise je “Svibanjska pobožnost” u čast Majci Božjoj. U 18,00 je Sv. Krunica i pjevane litanije s pripadajućim molitvama, a zatim je Sv. Misa. Dođimo barem koju večer kroz ovaj mjesec i mlimo zagovor naše Nebeske Majke Marije. Svaki od nas sigurno ima zašto moliti i zahvaliti Majci Božjoj. Zato odvojimo malo vremena za molitvu i za svoju dušu, a nemojmo se brinuti samo za ovo materijalno.

 

  1. Duhovna obnova: Najavljujem da će drugi tjedan od Spasova do nedjelje 24. svibnja u našoj župi biti će Duhovna obnova i ujedno trodnevnica za blagan Marije Pomoćnice. U petak i subotu biti će mogućnost za Sv. Ispovijed i prije i poslije podne. Kako ove godine nije mogla biti Uskrsna Sv. Ispovijed pozivam vas da sada iskoristite ovu prililu i obavite Uskrsnu Iispovijed. Uskrsno vrijeme je do Duhova i tako ćemo moći izvršiti svoju kršćansku dužnost: “Svke godine se najmanje jedan puta ispovijedi i o Uskrsu pričesti”. Nemojmo dozvoliti da u ovo Uskrsno vrijeme stanemo neispovijeđeni.

 

  1. Sv. Leopold Mandić: U utorak je Sv. Leopold Mandić. Na Mikrorajonu u župi Sv. Leopolda Mandića je crkveni god. Sv. Mse su u 9,00, 11,00 i 18,00.

 

  1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

Ponedjeljak       11. 5. 18,30 + Pavo Borozni

 

Utorak              12. 5. 18,30 + Marko, Anica i Pejo Tomić

 

Srijeda              13. 5. 18,30 + Jozo Gavranić

 

Četvrtak            14. 5. 18,30 + Ivan i Lucija Čičak

 

Petak                15. 5. 18,30 + Marko, Anica i Petar Tomić

 

Subota              16. 5. 18,30 + iz obitelji Jozić

 

Nedjelja            17. 5.   8,00   Za župljane

                                   10,30    Na nakanu

                                   18,30 + Mijo i Liza Kovačević i Ana Tomić