Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

  1. ožujka 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

  1. KORIZMENA NEDJELJA – Sredoposna

 

  1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Oton

Utorak:              Sv. Katarina Švedska

Sijeda:               Navještenje Gospodinovo – BLAGOVIJEST

Četvrtak:            Sv. Montan i Maksima, srijemski mučenici

Petak:                Sv. Rupert

Subota:              Sv. Priska

Nedjelja:            5. KORIZMENA NEDJELJA – Gluha

 

  1. Odredbe o Sv. Misama: Prema odredbi Hrvatskih Biskupa Sv. Mise s narodom zabranjuju se do daljnjega. Svaki svećenik slavit će svaki san Sv. Misu bez naroda. Nakane Sv. Misa koje su vjernici uplatili biti će odslužene prema primljenim datumima ali bez prisutnih vjernika. Vjernici čija je Sv. Misa neka se taj dan sjedine u molitvi sa svećenikom koji slavi Sv.

 

  1. Prigoda za molitvu u crkvi: Naša župna crkva biti će otvorena za molitvu svaki dan od 10,00 – 11,00 sati i poslije podne od 17,00 – 18,00. U poslijepodnevnom vremenu biti će izložen Presveti Sakramenat pa dođimo i molimo pred Presvetim. U ovom vremenu zaraze i krize posebno molimo Božje milosrđe da nam se smiluje i otkloni od nas ovu pošast zaraze.

 

  1. Briga jednih za druge: Posebno potičem da vodimo brigu jedni o drugima i pazimo jedni na druge. Držimo se strogo uputa Stožera za civilnu zaštitu i vodimo brigu da jedni druge ne zarazimo. Tko je došao izvana iz Austrije, Njemačke, Italije Španjolske ili neke druge zapadne zemlje, neka se strogo pridržava uputa o samoizolaciji i karanteni da ne zarazi druge. Neka nipošto ne dolazi u crkvu i ne hoda izvan kuće dok ne prođe karantena i vidi da li je zaražen.

 

  1. Mise na TV-u: U ovo vrijeme informirajte se kada su Sv. Mise na Televiziji pa ih možete pratiti i duhovno se sjediniti u molitvi sa cijelom Crkvom. Budimo molitelji, da nam ova Korizma, iako ovako teška donese obilje duhovnih plodova.

 

  1. Nakane Sv. Misa ovaj tjedan:

    

     Ponedjeljak       23. 3. + Wilchelm Steidl

 

Utorak              24. 3. + Ivan, Eva, Manda i Antun Šalamon

 

Srijeda              25. 3. + Ana i Stjepan Mari

25. 3. + JosipA i Blago Spajić

 

Četvrtak            26. 3. + Helmut i Josef Weisbacher

 

Petak                27. 3. + Juraj, Marija i Antun Furjanić

 

Subota              28. 3. + Ivan i Ana Zeba

 

Nedjelja            29. 3.    Za župljane

                                      + Petar i Anđa Marić

                                      + Gojko i Tomislav Vuko i obitelj