Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. siječnja 2020.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Angela Merici

Utorak:              Sv. Toma Akvinski

Sijeda:               Sv. Valerije

Četvrtak:            Sv. Martina

Petak:                Sv. Ivan Bosco

Subota:              Sv. Brigita

Nedjelja:            4. NEDJELJA KROZ GODINU – SVIJEĆNICA  

 

 1. Raspored Svetih Misa: Sv. Misa radnim danom je svaki dan na večer u 18,30 sati. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured radi; u ponedjeljak od 17,00 – 18,00. U utorak, srijedu, četvrtak i petak od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 8,30 – 10,00. U subotu poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Hvala svima koji su to učinili kod blagoslova kuća. Lukno za prošlu godinu dale su 622 obitelji, a ostalih 400 obitelji još duguju. Stoga molim sve koji nisu podmirili lukno da to učine barem do Uskrsa, da župa može normalno funkcionirati.

 

 1. Sv. Ivan Bosco: U petak je Sv. Ivan Bosco, zaštitnik katoličke mladeži. U našoj župi je toga dana „Dan ministranata“. Pod večernjom Sv. Misom primit ćemo nove ministrante. Pozivam sve ministrante i njihove roditelje na Sv. Misu. Ministrantska služba je jedna od najvažnijih u župnoj zajednici, stoga dođimo i molitvom podržimo naše ministrante u njihovoj službi.

 

 1. Svijećnica: U nedjelju je svetkovina Prikazanja Gospodinova u Hramu – Svijećnica. Prije svake Sv. Mise biti će blagoslov svijeća. Svijeće ne treba paliti jer neće biti procesije.

 

 1. Gradnja ograde: Pred nama predstoji ovog proljeća postaviti ogradu koju smo započeli graditi prošle jeseni. Duljina cijele ograde je 84 metra. Najjeftinija ponuda iznosi 650 kn po metru. Znači potrebno je prikupiti barem još 50 000 kn. Nešto smo do sada skupili no to nije ni približno dosta. Stoga Vas molim kad god možete nešto odvojite za ovaj posao. U naprijed svima hvala.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 1. ponedjeljak        18,30 + Tomo, Eva i Mato Vračić

 

 1. 1. utorak                 18,30 + Pavo, Đuro, Kaja i Miro Vidović

 

 1. 1. srijeda                 18,30 + Josip i Anka Matičević

 

 1. 1. četvrtak               18,30 + Mijo Gavran i Vesna Krstin

 

 1. 1. petak                   18,30     Za ministrante

 

 1. 2. subota                 18,30 + Vedran Ribić  i obitelj Ribić i Stanišić

 

 1. 2.  nedjelja                 8,00   Za župljane

                                       10,30 + Branko Bilogrević

                                       18,30 + Ivan Štimac