Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. studenog 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Posveta bazilike Sv. Petra i Pavla

Utorak:              Sv. Krispin

Sijeda:               Sv. Feliks Valois

Četvrtak:            Prikazanje Bl. Dj. Marije – Gospa od Zdravlja

Petak:                Sv. Cecilija

Subota:              Sv. Klement

Nedjelja:            34. NEDJELJA KROZ GODINU – KRIST KRLAJ

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je u ponedjeljak u jutro u 7,30 a ostale dane na večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi; u ponedjeljak 8,30 – 10,00, u utorak, srijedu i četvrtak i petak od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 8,30 – 10,00. U subotu popodne i nedjeljom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe.

 

 1. Župni vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk-katehezu imaju; 1. raz. ponedjeljak u 16,00; 2. raz. ponedjeljak u 15,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 16,00. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom iza večernje Sv. Mise.

 

 1. Ckveno pjevanje: Ponovno pozivam sve koji imate dobre volje i malo sluha da se priključite crkvenom zboru i pomognete svojim glasom kako bi naše Sv. Mise bile svečanije i ljepše. Na pjevanje pozivam sve i odrasle i mlade, sve koji pjevaju na bilo kojoj Sv. Misi. Probe će biti zajedničke srijedom u 19,00 i vodit će ih s. Pavka. Na probama ćemo napraviti raspored pjesama za pojedinu Sv. Misu. Molim Vas uključite se u crkveno pjevanje.

 

 1. Radovi na crkvi: Kako vidite započeli smo s radovima. Prozori su ugrađeni i betonirani su temelji za ogradu. Ovaj tjedan ako posluži vrijeme postavit ćemo sav beton iznad zemlje. A onda ćemo prikupljati sredstva za metalne dijelove. Molim sve vas da se uključite i svojim darom pomognete ove radove.

 

 1. Spomen na žrtve Vukovara: Sutra 18. 11. je spomen na žrtve Vukovara. Mnogi će poći u Vukovar. Mi koji ne idemo okupimo se sutra u ponedjeljak u 17,00 na Sv. Misi u Tvrđavskoj kapli Sv. Ane. Ondje će biti Sv. Misa i nakon Sv. Mise molitva za sve poginule u Domovinskom ratu. Nakon molitve biti će paljenje lampiona uzduž Vukovarske ulice. U 16,30 počinje Krunica a zatim slijedi Sv. Misa i daljnji program. Pridružimo se ovoj molitvi za sve stradale i poginule.

 

 1. Bračni jubileji: Danas 17. 11. pod Sv. Misom u 18,30 proslavit ćemo bračne jubileje. Preporučam jubilarce u vaše molitve.

 

 1. Sv. Cecilija: U petak je Sv. Cecilija zaštitnica crkvene glazbe i pjevača. Pozivam na Sv. Misu Sve pjevače i male i odrasle.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U petak je 22. u mjesecu, u našoj župi je „Dan Sv. Ivana Pavla II. U 18,00 je Krunica s Papom, a u 18,30 je Sv. Misa. Nakon Sv. Mise biti će klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu. Prilika za Sv.Ispovijed je od 18,00 sati. Pridružimo se molitvi i molimo zagovor našeg nebeskog zaštitnika Sv. Ivana Pavla. Sigurno imamo zašto moliti. Posebno preporučam u molitve naše Krizmanike.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 11.  ponedjeljak       7,30 + Na nakanu Schőnstatske obitelji

                                     17,00   TVRĐAVSKA KAPELA

 

 1. 11. utorak             18,30 + Ivan Grgić; + iz obitelji Grgić i Nujić

 

 1. 11.  srijeda             18,30 + Ivanka Lujić

 

 1. 11. četvrtak           18,30 + Pero i Ruža Grivičić

 

 1. 11. petak               18,30    Za sve pjevače

 

 1. 11. subota             18,30 + Stjepan Jurić

 

 1. 11.  nedjelja             8,00   Za župljane

                                     10,30 + Ivan Gelemanović

                                     18,30 + Juraj, Marija i Antun Furjanić