Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. studenog 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Martin biskup

Utorak:              Sv. Jozafat

Sijeda:               Sv. Staniskav Kostka

Četvrtak:            Sv. Nikola Tavelić

Petak:                Sv. Albert Veliki

Subota:              Sv. Margareta Škotska

Nedjelja:            33. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Elizabeta Ugarska

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je u ponedjeljak u jutro u 7,30 a ostale dane na večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi; u ponedjeljak ne radi, u utorak, srijedu i četvrtak i petak od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 8,30 – 10,00. U subotu popodne i nedjeljom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe.

 

 1. Župni vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk-katehezu imaju; 3. raz. srijeda u 15,00; 4. raz. petak u 16,00; 6. raz. utorak u 16,00; 8. raz. utorak u 17,00. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom iza večernje Sv. Mise.

 

 1. Ckveno pjevanje: Ponovno pozivam sve koji imate dobre volje i malo sluha da se priključite crkvenom zboru i pomognete svojim glasom kako bi naše Sv. Mise bile svečanije i ljepše. Na pjevanje pozivam sve i odrasle i mlade, sve koji pjevaju na bilo kojoj Sv. Misi. Probe će biti zajedničke srijedom u 19,00 i vodit će ih s. Pavka. Na probama ćemo napraviti raspored pjesama za pojedinu Sv. Misu. Molim Vas uključite se u crkveno pjevanje.

 

 1. Radovi na crkvi: Kako vidite započeli smo s radovima. Prozori su ugrađeni i betonirani su temelji za ogradu. Ovaj tjedan ako posluži vrijeme postavit ćemo sav beton iznad zemlje. A onda ćemo prikupljati sredstva za metalne dijelove. Molim sve vas da se uključite i svojim darom pomognete ove radove.

 

 1. Bračni jubileji: U nedjelju 17. 11. pod Sv. Misom u 18,30 proslavit ćemo bračne jubileje. Svi koji ove godine slavite 10, 20, 25 – srebreni jubilej, 30, 40, 50 – zlatni jubilej braka, prijavite se u župni ured do srijede da mogu prirediti plakete.

 

 1. Borba protiv ovisnosti: Danas u našu župu borave dvojica članova iz „Udruge za borbu protiv ovisnosti“ i posvjedočiti će o svom životu u paklu droge i kako su se oslobodili.Ujedno će vam ponuditi svoje radove koje izrađuju i tako se financiraju. Dođimo i poslušajmo njihovo svjedočanstvo i pomozimo njihov rad u borbi protiv ovoga zla današnjice.

 

 1. Spomen na žrtve Vukovara: U ponedjeljak 18. 11. je spomen na žrtve Vukovara. Tko želi u ići može se prijaviti u župnom uredu do srijede. Cijena karte je 50 kn.

 

 1. „Sto kubika toplih iskrica“: Završila je akcija „sto kubika toplih iskrica“ u kojoj smo prikupljali novac za nabavu drava onima koji nemaju. U našoj župi prikupljeno je 1890,00 kn. Od srca svima hvala.

 

 1. Sv. Nikola Tavelić: U četvrtak je Sv. Nikla Tavelić. Na Jelasu je crkveni god. Svečana Sv. Misa je u 11,00 sati.

 

 1. Sastanak župnih suradnika: Pozivam idući tjedan u petak u 20,00 sve čitače, pjevače, vjeroučitelje, članove župnog pastoralnog i župnog ekonomskog vijeća, i sve župne suradnike kao i one koji se žele uključiti u suradnju na jedan susret i dogovor o životu župe i stanju u župi.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 11.  ponedjeljak       7,30 + Ivka i Marko Mihalj

 

 1. 11. utorak             18,30 + Kata i Pavo Beljan

 

 1. 11.  srijeda             18,30 + iz obitelji Kruljac

 

 1. 11. četvrtak           18,30 + iz obitelji Jelinić i Rašić

 

 1. 11. petak               18,30 + Miro Marić

 

 1. 11. subota             18,30 + iz obitelji Dunđer

 

 1. 11.  nedjelja             8,00   Za župljane

                                     10,30 + iz obitelji Štivičić i Štivčević

                                      18,30   Za jubilarce