Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Šimun i Juda Tadej

Utorak:              Sv. Donat

Sijeda:               Sv. Marcel

Četvrtak:            Sv. Alfonz Rodrigez

Petak:                SVI SVETI

Subota:              Dušni dan – Spomen svih vjernih mrtvih

Nedjelja:            31. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je svaki dan na večer u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi; u ponedjeljak od 16,30 – 18,00, u utorak, srijedu i četvrtak i petak od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 8,30 – 10,00. U subotu popodne i nedjeljom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe.

 

 1. Župni vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk-katehezu imaju; 3. raz. srijeda u 15,00; 4. raz. četvrtak u 16,00 – zato što su u petak Svi Sveti; 6. raz. utorak u 16,00; 8. raz. utorak u 17,00. Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom iza večernje Sv. Mise.

 

 1. Ckveno pjevanje: Ponovno pozivam sve koji imate dobre volje i malo sluha da se priključite crkvenom zboru i pomognete svojim glasom kako bi naše Sv. Mise bile svečanije i ljepše. Na pjevanje pozivam sve i odrasle i mlade, sve koji pjevaju na bilo kojoj Sv. Misi. Probe će biti zajedničke srijedom u 19,30 i vodit će ih s. Pavka. Na probama ćemo napraviti raspored pjesama za pojedinu Sv. Misu. Molim Vas uključite se u crkveno pjevanje.

 

 1. Listopadske pobožnosti: Još ovaj tjedan do petka su „Listopadske pobožnosti“ u čast Majci Božjoj. Svaku večer u 18,00 sati je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj.

 

 1. Radovi na crkvi: Kako vidite započeli smo s radovima. Prozori su ugrađeni i betonirani su temelji za ogradu. Ovaj tjedan ako posluži vrijeme postavit ćemo sav beton sa stupovima. A onda ćemo prikupljati sredstva za metalne dijelove. Molim sve vas da se uključite i svojim darom pomognete ove radove.

 

 1. Bdijenje za mlade: U četvrtak 31. 10. u 20,00 sati u Maloj crkvi biti će Misa za mlade i nakon Mise bdijenje „Holywin – Svetost pobjeđuje“. Umjesto proslave poganskog običaja „Noći vještica“ pridružite se ovom molitvenom bdijenju pred svetkovinu Svih Svetih i pokažimo svoje kršćansko opredjeljenje, umjesto prihvaćanja poganskih običaja koji nam dolaze sa zapada iz anglosaksonske kulture.

 

 1. Svi Sveti: U petak je svetkovina Svih Svetih. To je zapovijedana svetkovina i dužni smo taj dan prisustvovati Svetoj Misi. Sv. Mise ovdje kod nas u župnoj crkvi su 8,00 i 18,30. Na gradskom groblju Sv. Misa je u 11,00 sati ispred mrtvačnice.

 

 1. Dušni dan: U subotu je Dušni dan – Spomen Svih vjernih mrtvih. Sv. Mise su u kod nas u župnoj crkvi jutro u 8,00 i večernja u 18,30. Na groblju Sv. Misa je u 9,00.

 

 1. Blagoslov grobova: Pojedinačni blagoslov grobova biti će u četvrtak – uoči Svih Svetih od 14,00 – 16,00; zatim na Svi Svete nakon Sv. Mise do 15,00 i na Dušni dan nakon Sv. Mise do 11,00.

 

 1. Zahvalna nedjelja: U nedjelju u našoj župi pod Sv. Misom u 10,30 proslavit ćemo zahvalnu nedjelju za plodove zemlje. Tko god ima narodnu mošnju molio bih da se obuče. Svirat će i pjevati na Sv. Misi „Veseli Šokci“. Molim sve vas koji imate povrća i voća donesite do subote da možemo okitit crkvu. Kićenje i spremanje crkve biti će u subotu od 14,00 sati. Također molim vas dobre žene da ispečete kiflica i kolača da možemo nakon Sv. Mise prirediti malo slavlje vani u dvorištu ispred crkve.

 

 1. Kalendari: Stigli su kalendari za 2020 godinu. Možete ih nabaviti u župnom uredu i nakon Sv. Mise ispred crkve.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 10. ponedjeljak       18,30 + iz obitelji Begić

 

 1. 10. utorak               18,30 + iz obitelji Kruljac

 

 1. 10. srijeda               18,30 + Franjo Kos

 

 1. 10. četvrtak             18,30 + Josip Jerković i obitelj

 

 1. 11. petak                   8,00   Za sve župljane

                                      18,30 + Milka Oreč

 

 1. 11. subota                 8,00   Za duše u Čistilištu

                                      18,30   Za sve vjerne mrtve – Requiem

 

 1. 11. nedjelja               8,00   Za župljane

                                      10,30 + Marta i Pejo Ević

                                      18,30 + iz obitelji Vilić