Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. listopada 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Vendelin

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Uršula

Utorak:              Sv. Ivan Pavao II

Sijeda:               Sv. Ivan Kapistran

Četvrtak:            Sv. Antun Marija Claret

Petak:                Bl. Katarina Kotromanić

Subota:              Sv. Dimitrije Srijemski

Nedjelja:            30. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je svaki dan na večer u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 8,00. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi; u ponedjeljak od 16,30 – 18,00, u utorak, srijedu i četvrtak i petak od 8,30 – 10,00 i poslije podne od 16,00 – 18,00. U subotu od 8,30 – 10,00. U subotu popodne i nedjeljom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe.

 

 1. Župni vjeronauk: Ovaj tjedan župni vjeronauk-katehezu imaju; 1. raz. ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 10,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 16,00; Krizmanici 1. i 2. raz. srednje škole nedjeljom iza večernje Sv. Mise.

 

 1. Navještaj đakonata: Danas u đakovačkoj katedrali pod Sv. Misom u 10,30 za đakona će biti zaređen naš župljanin bogoslov Matija Aušić. Kako se nije prijavio dovoljan broj osoba za autobus neka svatko sam organizira prijevoz. Preporučam novog đakona u vaše molitve.

 

 1. Ckveno pjevanje: Ponovno pozivam sve koji imate dobre volje i malo sluha da se priključite crkvenom zboru i pomognete svojim glasom kako bi naše Sv. Mise bile svečanije i ljepše. Na pjevanje pozivam sve i odrasle i mlade, sve koji pjevaju na bilo kojoj Sv. Misi. Probe će biti zajedničke srijedom u 19,30 i vodit će ih s. Pavka. Na probama ćemo napraviti raspored pjesama za pojedinu Sv. Misu. Molim Vas uključite se u crkveno pjevanje.

 

 1. Priprava za krizmu: Krizmanici imaju vjeronauk nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Svi su dužni doći na Sv. Misu 10 minuta prije da se može obaviti prozivka.

 

 1. Novi ministranti: Pozivam dječake od 4. razreda pa na više da priključite ministrantima ove župe. Ministrantska služba uz svećenika je najvažnija služba u župnoj zajednici. Poslužujući kod oltara poslužujete samog Isusa. Vas roditelje pozivam da potaknete svoje dječake da se pridruže ministrantima.

 

 1. Listopadske pobožnosti: Kroz cijeli mjesec listopad su „Listopadske pobožnosti“ u čast Majci Božjoj. Svaku večer u 18,00 sati je Sv. Krunica, litanije i pobožnost Majci Božjoj. Odvojimo barem koju večer i dođimo počastiti našu Nebesku Majku Mariju.

 

 1. Radovi na crkvi: Tražim majstora koji bi mogao ugraditi dva plastična prozora ovdje na crkvi i majstora koji se bavi izolaterskim poslovima da izolira dimnjak koji je još prošle godine uzidan. Do sada nisam pronašao tko bi to napravio. Ne tražim da to učini besplatno, nego ću za rad pošteno platiti.

 

 1. Misijska nedjelja: Danas je Misijska nedjelja. Pomozimo rad misionara svojom molitvom i svojim darom. Svi današnji darovi i milostinja idu za misije.

 

 1. Sv. Ivan Pavao II: U utorak je blagdan Sv. Ivana Pavla II. U 18,00 je krunica s papom, a u 18,30 je Sv. Misa i nakon Sv. Mise klanjanje Isusu u Presvetom Sakramentu. Sv. Misu i klanjanje predvodi vlč. Miro Tomas voditelj svetišta Božjeg Milosrđa na Ovčari. Dođimo i molimo zagovor ovog velikog Božjeg ugodnika.

 

 1. Sv. Mise: Svi termini za ovu godinu za Sv. Mise su popunjeni. Počinjem upisivati Sv. Mise za iduću godinu od 4. 11. za cijelu iduću godinu.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 10. ponedjeljak       18,30 + Miki Pilipović

 

 1. 10. utorak               18,30 + Jozo Ključević

 

 1. 10. srijeda               18,30 + Kata i Ana Knežević

 

 1. 10. četvrtak             18,30 + Mara Miletić

 

 1. 10. petak                 18,30 + Mijo i Manda Dujmić

 

 1. 10. subota                 8,00 + Mara Svrakačić i obitelj

 

 1. 10. nedjelja               8,00   Za župljane

                                      10,30 + Miro Čuljak

                                      18,30 + Kata Čeović