Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. kolovoza 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Ljudevit kralj

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Rufin

Utorak:              Sv. Monika

Sijeda:               Sv. Augustin

Četvrtak:            Mučeništvo Sv. Ivana Krstitelja

Petak:                Sv. Gaudencija – Radoslava

Subota:              Sv. Rajmund – Gospa od Suza

Nedjelja:            22. NEDJELJA KROZ GODINU

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je svaki dan na večer u 18,30, osim u petak i subotu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi: svaki dan poslije podne od 16,30 – 18,00, i u subotu od 8,30 – 9,30. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe.

 

 1. Planirani radovi na crkvi i podizanje ograde: Ove jeseni planiramo neke radove na crkvi i podizanje ograde oko cijelog crkvenog prostora. Kada dobijemo od Nadbiskupskog ordinarijata odgovor o svemu ću vas detaljno izvijestiti. Sredstva za radove prikupit ćemo na tri načina. Jedan dio dat će nadbiskupija, drugi dio nadam se donaciji od grada i županije, a treći dio trebamo prikupiti sami župljani. Stoga Vas molim kad god možete odvojiti nešto za ove radove donesite u župni ured. U naprijed svima koji budete sudjelovali od srca hvala.

 

 1. Gospa od Suza: U Pleternici se slavi Gospa od Suza. Svaku večer u tijeku je devetnica. U 18,00 je Sv. Krunica, a u 19,00 Sv. Misa. U subotu 31. kolovoza na sam blagdan Sv. Misa je u 19,00. Tko želi ići na hodočašće neka se prijavi u Maloj crkvi u župnom uredu. Polazak je u 16,30 ispred Male crkve, cijena puta je 30 kn.

 

 1. Hodočašće u Ludbreg: U nedjelju 1. 9. u Ludbregu se slavi Sv. Nedjelja Predragocjene Krvi Kristove. Dekan organizira hodočašće u Ludbreg. Polazak je ispred Male crkve i ispred crkve na Budainki u nedjelju 1. 9. u jutro u 5 sati. Cijena puta je 120 kuna. Prijavljuje se u župnom uredu u Maloj crkvi do srijede.

 

 1. Hodočašće u Mariju Bistricu: Najavljujem hodočašće cijele naše Nadbiskupije u subotu 28. rujna u Mariju Bistricu. Nakon Sv. Mise i programa u Mariji Bistrici posjetit će se Ivanec rodno mjesto biskupa Ćirila Kosa i na župnoj crkvi postaviti spomen ploča. Prijavljuje se u župnom uredu do 19. rujna. Cijena puta je 120 kuna. O polasku i daljnjim uputama biti će govora slijedećih nedjelja.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1. 8.  ponedjeljak     18,30    Za duše u Čistilištu

 

 1. 8.  utorak              18,30 + Dragica Engler

 

 1.   8.  srijeda            18,30 + Stjepan Radišić

 

 1. 8. četvrtak             18,30 + Pejo Miloš

 

 1. 8. petak                  7,30 + Franjo Čutura

 

 1. 8. subota                7,30 + Janja Pencinger

 

 1. 9. nedjelja              8,00   Za župljane

                                   10,30 + Jozo Jukičić i obitelj

                                   18,30 + Davorin i Željko Popić i Sofija Soldo