Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. kolovoza 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Ivan Vianney – Župnik Arški

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Gospa Snježana

Utorak:              Preobraženje Gospodnje

Sijeda:               Sv. Siksto II, papa

Četvrtak:            Sv. Dominik

Petak:                Sv. Terezija Benedikta od Križa – Edith Stein

Subota:              Sv. Lovro đakon

Nedjelja:            19. NEDJELJA KROZ GODINU – Sv. Klara

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je; svak dan na večer u 18,30, osim u subotu kada je u jutro u 7,30. U nedjelju Sv. Mise su po redovitom rasporedu: župna u 8,00; podnevna u 10,30, i večernje u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi: svaki dan samo poslije podne od 17,00 – 18,00; U subotu od 8,30 do 10,00. Subotom poslije podne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim roditelje krizmanika i prvopričesnika koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi.

 

 1. Planirani radovi na crkvi i podizanje ograde: Ovog ljeta i jeseni planiram neke radove na crkvi i podizanje ograde oko cijelog crkvenog prostora. Kada dobijem od Nadbiskupskog ordinarijata odgovor o svemu ću vas detaljno izvijestiti. Sredstva za radove prikupit ćemo na tri načina. Jedan dio dat će nadbiskupija, drugi dio nadam se donaciji od grada i županije, a treći dio trebamo prikupiti sami župljani. Stoga Vas molim kad god možete odvojiti nešto za ove radove donesite u župni ured. U naprijed svima koji budete sudjelovali od srca hvala.

 

 1. Gospa Brze Pomoći: U četvrtak je „Osmi u mjesecu kolovozu“, hodočasnički dan Gospi Brze Pomoći. Sv. Mise su: u 6,30; 8,30; 10,30; i poslije podne u 17,30 i 19,00. Podsjećam da će u 10,30 biti Grkokatolička liturgija koju će predvoditi apostolsku upravitelj križevačke eparhije mons. Milan Stipić.

 

 1. Sv. Lovro: U subotu je Sv. Lovro đakom i mučenik. Zaštitnik gradskog groblja. Kapela nagradskom groblju posvećena je u čast Sv. Lovre. Sv. Misa biti će ispred mrtvačnice na groblju u 8,30. Pojedinačni blagoslov grobova biti će nakon Sv. Mise do 11,00 sati i poslije podne od 17,00 do 19,00 sati.

 

 1. Darovatelji: Jurić Ivka, Gruičić Ivana, Puclin Ana i Mijić Jozo. Od srca svima hvala.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1.  8.  ponedjeljak       18,30 + Stjepan Matanović

 

 1. 8.  utorak                 18,30 + Robert Vidović, Goran Barišić, Zoran Matković, Krešo Babić, Dražen Babić,                                                                i ostali hrvatski branitelji

 

 1. 8.  srijeda               18,30 + Manda Lukač

 

 1.  8.  četvrtak            18,30 + Ivan Kutlić

 

 1.  8.  petak                 18,30 + Jozo Mandić

 

 1.  8.  subota                 7,30 + Kajica Mandić

 

 1.    8.  nedjelja               8,00    Za sve župljane

                                        10,30 + Kata Mandić

                                        18,30 + Perica Mandić