Župni oglasi

objavljeno u: Uncategorized | 0

 

 1. travnja 2019.

ŽUPNI OGLASI

 

 1. USKRSNA NEDJELJA – BOŽANSKO MILOSRĐE

 

 1. Sveci idućeg tjedna su:

Ponedjeljak:      Sv. Katarina Sijenska

Utorak:              Sv. Pio V. papa

Sijeda:               Sv. Josip Radnik

Četvrtak:            Sv. Atanazije

Petak:                Sv. Filip i Jakov

Subota:              Sv. Florijan  

Nedjelja:            3. USKRSNA NEDJELJA

 

 1. Raspored Svetih Misa: Idući tjedan Sv. Misa je svaki dan u 18,30. U nedjelju Sv. Mise su redovito: župna u 8,00; podnevna u 10,30; večernja u 18,30.

 

 1. Župni ured: Župni ured idući tjedan radi redovito: ponedjeljak 17,00 – 18,00; utorak, srijeda, četvrtak i petak prije podne od 8,30 do 10,00 i poslije podne od 16,00 do 18,00 i subota 8,30 do 10,00. Subotom popodne, nedjeljom i blagdanom župni ured ne radi.

 

 1. Lukno: Hvala svima koji su prošli tjedan dali lukno i pomogli redovito uzdržavanje župe. Molim roditelje krizmanika i prvopričesnika koji to do sada nisu učinili da podmire svoje obaveze prema župi do Krizme i Prve Pričesti.

 

 1. Župna kateheza – vjeronauk: Ovaj tjedan nastavljamo sa župnom katehezom – vjeronaukom. Ovaj tjedan vjeronauk imaju: 1. raz. ponedjeljak u 16,00; 3. raz. srijeda u 15,00; 5. raz. četvrtak u 16,00; 7. raz. srijeda u 16,00.

 

 1. Priprava za krizmanike: Krizmanici imaju pripravu nedjeljom nakon večernje Sv. Mise. Oni koji nisu bili u petak i subotu na ispitu dužni su doći sutra u ponedjeljak u 19,30. Na ispit su obvezni doći krizmanik i jedan roditelj. Provjera znanja i susret s krizamteljem biti će u subotu 11. 5. u 9,00.

 

 1. Svibanjske pobožnosti: U srijedu počinju svibanjske pobožnosti. Svaku večer u 18,00 je Sv. Krunica, pjevane litanije i pobožnost Majci Božjoj. Nađimo malo vremena i kroz ovaj mjesec dođimo rado našoj Nebeskoj Majci moleći njezin zagovor. Sigurno imamo zašto moliti.

 

 1. Trodnevnica Sv. Dopminiku Saviu: U petak, subotu i nedjelju je trodnevnica Sv. Dominiku Saviu i priprava za naš crkveni god. Svaku večer nakon svibanjske pobožnosti je Sv. Misa u 18,30. Doći će svaku večer dugi svećenik predvoditi Sv. Misu i održati propovijed. Budimo dionici ove priprave i dođimo rado moliti zagovor našeg nebeskog zaštitnika Sv. Dominika Savia.

 

 1. Građanske inicijative: Građanske inicijative „Hod za život“ i „67 je previše“ doći će slijedećih nedjelja i tražiti vašu suradnju. Naš nadbiskup Đuro preporuča da im pružimo potporu i pridružimo se njima i njihovim dobrim namjerama..

 

 1. Susret mladih: Susret mladih naše nadbiskupije pod geslom „Ne boj se samo vjeruj“ održat će se 25. svibnja u Vinkovcima. Pozvani su svi mladi od 1. razreda srednje škole do 35. god. Tko želi ići neka se prijavi u župnom uredu do 15. svibnja.

 

 1. Klanjanje: Ovaj tjedan je prvi četvrtak. Klanjanje Isusu u Presvetom Oltarskom Sakramentu biti će nakon večernje Sv. Mise-.

 

 1. Prvi Petak: Ovaj tjedan je Prvi petak. Pobožnost Presvetom Srcu Isusovom je nakon večernje Sv. Mise. Sv. Ispovijed je svaki dan prije Sv. Mise.

 

 1. Nakane Sv. Misa:

 

 1.   4.  ponedjeljak       18,30 + Stjepan Jurić

 

 1. 4.  utorak               18,30 + Mile Jurčić i obitelj Markovinović

 

 1. 5.  srijeda               18,30 + Ivo Jukičić i obitelj

 

 1.    5.  četvrtak            18,30    Za duše u Čistilištu

 

 1.  5.  petak                 18,30 + Marko i Marija Mršić

 

 1.    5.  subota               18,30 + Marijan Guberac i obitelj

 

5 .  5.  nedjelja               8,00    Za župljane

                                     10,30 + Anto, Jela i Ivo Kaurinović

                                     18,30 + Mijo i Liza Kovačević i Ana Tomić